| anonim_4396 a întrebat:

Cum era pe vremea comunistilor? As vrea opinia celor ce au trait atunci.

Răspuns Câştigător
| kostyx a răspuns:

Unii spun ca era mai bine, altii spun ca era mai greu. acum depinde de cine iti raspunde... personal cred ca adevarul e undeva la mijloc. Partile bune erau cele de genul: terminai scoala primeai casa, etc etc etc, partile rele: securitatea, cenzura, pe alocuri saracia. cred ca ar trebui o dezbatere intreaga pentru ca noi cei care eram mici la revolutie sau cei care nici macar nu erau nascuti sa putem intelege cum era atunci.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 14 ani si nu-s romanca dar bunicii spun ca a fost bine era ridicata la un nivel normal infrastructura, educatia, securitatea si intr-un cuvint era regula si sunt de acord

| TreiSurori a răspuns:

Ehh mai traiesc aia laughing
ai 40-50 d ani acum.

| jimiciu a răspuns:

Sfatul meu intrabati parinti sau bunici!

| jimiciu a răspuns:

Sfatul meu intrabati parinti sau bunici! oricum era mult mai bine ca acum din multe puncte de vedere