| vhsdjbvh a întrebat:

Hei TPU

Cum credeti ca ar fi aratat acum lumea daca nu ar fi fost niciodata condusa din umbra ( Saracita, indatorata si fara acces la adevarata tehnologie)?

Cum credeti voi ca ar fi aratat laora actuala?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara tehnologie lumea ar fi trait in triburi,fiecare trib familie,cu legea sa si cu obiceiurile ei. Bolile ar fi ca la ele acasa dar daca suntem atenti, si acum sunt boli. Una peste alta, am fi comunicat si format familii numai in acel trib sau asezare. Posibil ca atunci nivelul de trai sa fie mai usor pentru ca tehnologia, sa fim drepti, ne-au adus o gramada de necazuri.