| ChiriacAdrianValentin a întrebat:

Pot scapa cu suspendare dacă am lăsat o minoră de 13 ani însărcinată și eu am 20 de ani și am vrut amândoi sa avem o familie și mama fetei a fost de acord cu relația noastră. Vreau sa cresc copilul și sa am o familie cu fata și ea cu mine, fata fiind luată la stat după aproximativ un an de relație împreună, pot lua suspendare sa îmi pot creste copilul și a avea o familie cu ea ținând legatura și în prezent după ce a fost luata la protecția copilului prin telefon?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai violat si lasat o fetita de 13 anisori insarcinata?

Asta este PEDOFILIE si se pedepseste cu inchisoarea pana la 10 ani, incepand cu seducerea, violarea si intretinerea de raporturi sexuale cu o minora de 13 anisori.

Sper din toata inima ca cei ca tine sa infunde puscaria, fiindca nu-i normal sa nenorocesti viata unei fetite atat de mici.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista supendare la viol si sex cu o minora de 13 anisori, ci direct puscarie!

| mihai69 a răspuns:

Nu ai nicio șansă.

| helpforyou a răspuns:

Degeaba a fost mama fetei de acord. Statul o poate decadea din drepturi pentru ca nu a avut grija de un minor.

Se pare ca vei executa aceasta pedeapsa.
" Art. 220. - Modificări (1), Legislaţie conexă (2), Jurisprudenţă, Reviste (20), Doctrină (9), Comentarii expert (2)

(1) Raportul sexual, actul sexual oral sau anal, precum şi orice alte acte de penetrare vaginală sau anală comise cu un minor cu vârsta între 13 şi 15 ani se pedepsesc cu închisoarea de la unu la 5 ani."

https://lege5.ro/......l-din-2009

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Doamne nu stii ce vorbesti. Un copil nu se creste asa, ca si cum cresti un caine. Ai conditii, ai loc de munca? Ori se ocupa parintii tai de tot, cazare masa etc? Fata aia la 13 ani habar nu are pe ce planeta se afla, de ce vrei sa ii distrugi tineretea? In loc sa mearga la scoala sta sa iti creasca tie copii. Si sa nu imi spui ca il cresti tu, un copil are nevoie in principal de mama lui. Habar nu ai cate sacrificii trebuie facute ca sa ai o familie.
Daca se mai poate incearca sa vb cu fata si convinge-o ca NEAPARAT sa faca avort va fi mai bine pentru amandoi.
Nu stiu ce sa zic despre suspendare, asta depinde de cat de ingaduitor e judecatorul. Eu te-as baga la parnae sincer cand te aud ca vrei sa ai o familie cu o fata de 13 ani dar mna laughing

| just4ubr2015 a răspuns:

Ia-o de nevasta si scapi de probleme e singura solutie cu un avocat bun scapi de probleme

| kitkat1 a răspuns:

Asta e pedofilie toata ziua fratele meu

| ChiriacAdrianValentin explică:

Sa faci avort tu cu cine vrei nu iubita mea și stai liniștit (ă) conditi sunt auzi tu avort!