| anonim_4396 a întrebat:

Pro sau contra unirii republicii Moldova cu Romania(argumentati raspunsul)funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

CONTRA
Republica Moldova nu vrea unire cu Romania moldovenii nu vreau sa fie romani pentru ca nu au fost si nu vor fi niciodata
RM este un stat independent cu traditii si popor propriu
Pentru cei care (singuri stiti) Moldova este stat independent deja de 20 de ani
VoI ce nu aveti ce face?
Pamint nu va ajunge
CE PROSTIE sa va uitati peste gard si sa vreti unire
Nus romanca

81 răspunsuri:
| nameuser a răspuns:

Spasibo!

| nameuser a răspuns:

Poti sa stergi raspunsurile, poti sa comentezi aratandu-ti cat de prost, analfabet, needucat, ce parinti ai si cum ti-au dat cei 7 ani de acasa big grin.Eu nu o sa-ti mai raspund pentru ca nu ma pun cu prostii(PROSTII LOL). Prosti de tot, nu asa, handicapati si psihopati.Si inca ceva.cucul isi canta numele, ceea ce ai spus tu aici ti se atribuie tie si alcoolicei de mam-ta care te-a crescut un psihopat, narcoman, manelist si tigan.Shtob ti zdoh,su*a,idi na h*y.(Iti si traduc pentru ca la sigur nu intelegi:Sa mori dracului,dude-n mata, ratatu dracului, descreieratule.)Vezi ca daca ma mai jignesti in halul asta, sau pe mama, iti zbor creierii.Ai grija de tine si de rabla aia de tara a voastra ca dupa inundatiile ce vor fi vara asta, la sigur va inunda cu totul! Bye, tontule

| nameuser a răspuns:

Spasibo,ya znayu kto u menya profil' ukral, tak shto cherez neskol'ko dney budet vostonovlen(ili kak tam, zabilo slovo big grin)

| nameuser a răspuns:

1.http://youtu.be/rF2XWh_Cazk (aici va uitati numaidecat, please!)
2.http://jurnal.md/......eo-219727/ aici va rog, sa vedeti ce fac romanii)
3.http://youtu.be/Lva7ckRZg5A

| ParrotsSpeakers a răspuns:

Eu sunt pro :d. Pentruu ca o data republica Moldovaa a facut parte din Romania.

| Nostress9602 a răspuns:

Sunt si eu moldoveanca si nu sustin nici rusii(pe care ii urasc pin la moarte) dar nici romanii..RM trebuie sa ramina au stat unitar dar cu o alta conducere...Iar unirea cu Ro nu prea vreau din cite stiu majoritate romanilor chiar ne si urasc etc

| Valuta_Patricia_1995 a răspuns:

Eu sunt moldoveanca..Sunt mindraaaaa, sunt mindraaa chiar daca la noi politica e la pamint, eu imi iubesc tara acest pamint mic, dar cu atitea amintiri si frumuseti! Iubesc Moldova si sigur ca spun CONTRA!

| Yubitordeanime23 a răspuns:

Pro funda

| nameuser a răspuns (pentru Yubitordeanime23):

Du-te,ma,nu te mai fa de ras.Vedeti voi unire...

| xterminate a răspuns:

Eu sunt din Moldova, dar ii socot pe Moldoveni niste prosti, cum ma sa zici ca vrei unire cu Rusia? Cind Rusia a rupt din noi si a dat Ucrainei si de asta acum nu avem mare, cum sa zici ca noi nu suntem Romani?
Niste dobitoci. imi fac cetatenie si ma mut in Romania.

| avramiancu a răspuns:

CONTRA,pentru motivul simplu ca voi vociferati contra.Ciudat,va intrebati cu ce va ajuta Romania, poate nu stiti, se pare, de ajutorul NERAMBURSABIL DE 100 MILIOANE DOLARI dat foarte de curand Rep.Moldova de catre Romania, pentru diverse proiecte... vorbiti romaneste, nu sunteti, si nu veti fi vreodata rusi.v-a imbolnavit ocupatia comunista mai rau decat pe noi; treziti-va la realitate si nu mai bateti campii, o doare-n cot pe Rusia de voi.Informatia privind ajutoarele insemnate,NERAMBURSABILE acordate Moldovei de Romania este preznta pe site-urile oficiale, poate fi oricand verificata. Oare a dat Romania asa, de aiurea, sau a dat unui fragment din spiritul romanesc numit Moldova? Istoria se zvarcoleste de durere in mormant cand voi, vorbind romaneste, spuneti de fapt ca vorbiti moldoveneste.