| Shadowcrown a întrebat:

Am si eu problemuta, as vrea sa plec in legiunea straina, sunt informat si stiu cat de cat limba, oricum nu este necesara, fiindca se fac cursuri de franceza, si voi avea si un camarad acolo. In fine, sa trec la subiect, mica mea problema este, ca nu stiu de ce studii am nevoie. Am,inteles, ca nu este nevoie de bac. Am citit si in alta parte, spuneau ca, nu ai nevoie de diplome. M-am derutat, vreau sa stiu raspunsul exact! Este sau nu nevoie de toate clasele pentu a intra in legiune? Fiindca vreau sa plec la, 17 ani, cu acordul parintilor. Funda, celui mai clar raspuns.

Răspuns Câştigător
| Porcusorul a răspuns:

Probabil ca ai nevoie de acordul parintilor avizat la notar. Scoala nu prea conteaza, de fapt nici numele tau nu mai conteaza de cand semnezi contractul. Insa trebuie sa ai o stare fizica si psihica perfecta, altfel n-ai nicio sansa de a fi admis.

| Shadowcrown explică (pentru Porcusorul):

Am toate acelea. Insa, eu vreau sa plec peste un an. Vreau sa stiu, daca conteaza sau nu scoala.

| Porcusorul a răspuns (pentru Shadowcrown):

Ti-am mai raspuns. Nu conteaza. De fapt sunt multi care se inscriu cu nume false. Daca ar conta scoala si diplomele, in mod logic, ar fi necesare documente doveditoare care contin numele lor reale.

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu stiu daca accepta minori. In orice caz, cine face fata instructiei ajunge legionar, cine nu, nu.

| Shadowcrown explică:

Am spus ca vreau un raspuns clar. Si da, se accepta minori de 17 ani, cu acordul parintilor. Multumesc, oricum.

| Shadowcrown explică:

Ok, mai astept macar un raspuns putin mai clar. Daca nu, iti voi acorda tie funda.