| anonim_4396 a întrebat:

Dați-mi și mie va rog un sfat. Dar va rog fara mistouri ca pentru domeniul asta sunt destui mistocari. Sunt angajat dascal la o biserică si popa intr-o zi a vorbit cu cineva care lucrează la niste trotuare in oras ca daca le ramane niste pavele sa i le dea lui. A luat de acolo cu o masina o mare parte din cele care nu mai erau intregi, ca cica vrea sa faca un trotuar pe la biserica si au mai rămas câteva, si de vreo 3 zile ma bate la cap sa ma duc eu sa le iau cu masina. Si mi se pare ciudat ca pot fi acuzat de furt si i-am zis de asta si el ma obliga sa ma duc sa le iau. Cum as putea sa ii bag mintile in cap la popa asta? Ca ma si ameninta ca daca nu le iau imi desface contractu de munca. Eu sunt doar angajat cantaret la el. Si daca ma duc si se ia careva de mine eu il dau pe goarna pe popa ca am si martori ca m-a obligat prin telefon. Am si inregistrari telefonice

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Discuta cu el si inregistreaza-l cu telefonul!

| Simpatic a răspuns:

Astia sunt preotii care ne fac religia ortodoxa de ras, in gatu mami lor de jeguri!
Fa-i raport la episcopie cat mai repede acestui nesimtit.
Toate adunaturile astea de popi fara har ar merita arsi pe rug, ei ne fac ortodoxia de ras si ne aduc hula celorlalte religii secte sau congregatii!
Din furat traiesc, de ce daca e om care intra in casa lui Dzeu nu cumpara el caramizi din banii care li-l dau oamenii ba de Boboteaza, ba de Paste, ba la o nunta, ba la botez, ba la o sfintire de casa caci si asa nenorocitii au salariu, iar banii castigati pe langa salariu ii pot investi SI IN ALTCEVA DECAT PROPRIUL BUZUNAR.
De aceea nu am vazut popa muritor de foame, dar mai faci si de astea, pai unii care ajutam oameni din putinul nostru inseamna ca suntem sfinti pe langa acesti nenorociti care nu doar ca nu fac BINE dar fac numai RAU.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai smartfon, nu? Inregistreaza-l cand te ameninta. Zici ca ai inregistrari, foarte bine. Faza e ca atunci cand le iei te duci si tu ziua si discuti cu aia de acolo sa fie totul ok. Geez...

| Wr3nch a răspuns:

Parintele asta e cam profitor. Eu zic sa nu mergi sa le ei si daca iti desface contractul de munca mergi la episcopie si il reclami cu tot cu inregistrarile (fa copii inainte). Sa vorbeasca cu un enorias si le ia daca nu poate el singur.

| Panamax a răspuns:

Intrebi pentru un prieten?

Am un prieten care de cateva luni e dascal la o biserica, are minimul pe economie, in primele 3 luni preotul i-a dat salariul intreg, dar dupa aceea ii da undeva in jur de 400-500 de lei, si cam asa il tine, pentru ca i-a zis preotul ca el nu sta zilnic la biserica si il plateste pentru zilele de sambata si duminica si "

| Hutzy95 a răspuns (pentru Panamax):

Am multu prieteni dascali la biserici. Daca tu nu ai alta treaba decat sa spionezi pe altii pe diverse site-uri nu e treaba mea. E treaba ta ca te doare in c*r de altul ca mine, si da, intrebam pentru un prieten, dar daca tu stai sa imi urmaresti postarile stai in continuare si spioneaza-ma. Daca tot vrei sa fii spion iti dau si contul meu de Facebook, ce zici? Ca stii vorba aia: cainele moare de drum lung si prostu de grija altuia. O zi buna iti doresc

| Panamax a răspuns (pentru Hutzy95):

Domnul sa te binecuvanteze, si sa-ti ierte minciunile cele cu voie si cele fara de voie.

| Panamax a răspuns:

Hutzy95 daca ti-ai sters intrebarea crezi ca Dumnezeu te iarta ca ai mintit?
Crezi ca degeaba parintele vrea sa scape de tine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chestia asta e furt, nu are niciun rost sa detaliem de ce, inregistrezi totul, aici va trebui sa alegi intre ce crezi tu ca e bine si frica, frica de a-ti desface el ctr munca, daca ai unul, oricum nu ti-l poate desface asa usor, daca se intampla sa iti desfaca ctr munca, el nu va mai putea angaja pe postul ala pe altcineva o perioada de timp, iar tu poti sa faci contestatie si ai inregistrarile, ar trebui sa rezolve politia problema asta, altfel mentalitatile astea comuniste o sa mai ramana ceva timp.

| Alexandrionelu a răspuns:

Pomohaciu a scăpat de acuzația de pedofilie, bisericile se eschivează de la taxe și impozite și tu îți faci griji pentru furtul unor pavele? Cu Bor totul este posibil!