| LikeForMe123 a întrebat:

Iohannis a declarat: "Când ieșim din localitate vom avea nevoie de declarație, mai puțin în zonele metropolitane". Faza e ca eu stau intr-o comuna la 5km de Ploiesti... as vreau sa stiu daca ma incadrez in aceste zone "metropolitane" si daca imi va trebui declaratie sau nu cand ma voi duce in oras, dupa data de 15. Multumesc anticipat, dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Anonim5647 a răspuns:

Astazi s-a anuntat ca nu iti va mai trebui nici o declaratie, nici verbala, poti merge unde vrei, mai asteapta putin, sa se publice si exact tot ce au discutat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonim5647):

Iar a schimbat camera deputatilor la comisii chestia asta, deci probabil tot o sa fie necesar

| Anonim5647 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,fac misto de noi

3 răspunsuri:
| Lucian4 a răspuns:

Eu stiu ca Ploiesti nu are inca o zona metropolitana care sa fie administrata de primaria Ploiesti. R: da ai nevoie pentru a iesi din localitatea ta