| Andrei987789 a întrebat:

Am o intrebare despre transferuri de clasa la liceu. Daca acum sunt clasa a 9a la un liceu si vreau ca in a 10a sa ma mut in alta clasa la acelasi liceu care sunt cerintele? stiu despre regula cu sa ai media generala mai mare ca ultimul din clasa respectiva dar sunt curios daca iau loc destul de mare sau mentiune la olimpiada judeateana de informatica daca pot sa ma mut,deoarece eu invat doar la informatica si am media generala destul de mica si poate nu o voi avea mai mare ca ultimul, dar ma gandesc ca daca le spun ca vreau sa ma mut pentru ca se face informatica mai bine si eu am avut rezultate bune la olimpiada judeteana ar trebui sa ma accepte nu? Multumesc

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca prin transfer la alta clasa schimbi sau nu profilul.
Daca il schimbi va trebui sa sustii si examene de diferente. De asemenea trebuie sa ai media de promovare a clasi a IX-a cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa de transfer si sa nu se depaseasca numarul maxim (30) de elevi din acea clasa, altfel va trebui sa aprobe transferul si ISJ.

| Andrei987789 explică (pentru Ioandelasal):

Eu ti am spus ca deja stiu de regula cu media mai mare ca ultimul, dar eu te intreb daca pot intra direct pe baza olimpiadelor

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andrei987789):

Nu poti intra, nu este nici o inlesnire pentru cei care au participat la olimpiade.

| Andrei987789 explică (pentru Ioandelasal):

Am facut cererea si a fost acceptata, se pare ca habar nu ai de reguli, nu mai raspunde daca nu stii