| EmmyEmmy a întrebat:

..astazi am sustinut traseul auto si l-am picat... dupa cate zile pot da din nou sala? Apropo, am tot auzit zvonuri, speculatii cum ca nu ar trebui sa dau din nou sala ci doar traseul

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Ordinului MAI nr.268/2010, citez:
"ART.12.(1) Candidaţii declaraţi respinşi se pot prezenta în vederea programării pentru o nouă examinare numai după o perioadă de cel puţin 15 zile de la data declarării ca respinşi, dar nu mai târziu de un an de la absolvirea cursurilor."
Trebuie sa dai iarasi testul teoretic.

| Miree a răspuns:

Dacă ai luat sala şi ai picat la traseu, nu trebuie să mai dai din nou sala! Traseul o să îl dai!

| EmmyEmmy explică (pentru Miree):

Unde scrie asta?:-s ca mi-ar conveni...

| Miree a răspuns (pentru EmmyEmmy):

Aşa e legea! Vrei să-ţi dau link să vezi?