| puscahoreangaion a întrebat:

doresc sa va intreb, daca proprrietarii unui bloc pot executa intr-un codominiu lucrari de reparatii la coloana de caldura ( calorifer ) sau sa umble in subsolul tehnic la instalatiile de apa si la reteaua electrica a blocului fara a avea autorizatie eliberata de primarie si calificare in domeniu! daca da va rog sa-mi indicate unde anume se arata in legea 230? 2007 republicata!

2 răspunsuri:
| pestisorulauriu a răspuns:

In reteaua electrica numai cu ENEL. La apa in pricipiu este voie daca nu cumva clause semnate in vreun ctr cu furnizorul de apa prevad altceva.

| puscahoreangaion explică (pentru pestisorulauriu):

Si daca umbla clandestin fara sa aiba calificare, sau autorizatie are voie fara nicio clauza semnata cu RADET sau furnizor apa calda, apa rece sau ENEL?