| puscahoreangaion a întrebat:

vreau a stiu daca la o lucrare de inlocuire a tevii principale de apa calda intr-un apartament dintr-un codominiu se poate intervenii cu instalatori fara autorizatie, eliberata de disciplina In constructii, legitimatie, iar administratorul fara delegare din partea asociatiei semnata si stampilata de presedinte si administratie? si ce as putea face eu ca coproprietar in aceasta situatie tinand cond ca in legea 230/2007 republicata aceste hotarari se iau intr-o adunare generala, cu process verbal si semnatura fiecarui proprietar! va rog ca site sa imi dati un raspuns privitor la acesta problema! dau fund!
doresc sa mai adaug inca o intrebare daca politia poate intervene in aceasta problema sau este treaba primariei ma refer la aceasta inlocuire de teava principala apa calda curenta!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

La primarie, daca are organizat un "serviciu control si monitorizare asociatii de proprietari".

| puscahoreangaion explică (pentru alessia5158):

Primaria acum are rol de mediator! nu stiu daca o sa intervina!

| alessia5158 a răspuns (pentru puscahoreangaion):

Primaria Craiovei are, spre exemplu, un asemenea serviciu :http://www.primariacraiova.ro/......oprietari/