| alialinuta a întrebat:

Un verisor de-al meu se afla in penitenciarul Galati si vreau sa ma duc in vizita si sa ii pun pachet (mancare etc.). Cine stie ce mancaruri sunt acceptate? Am citit ca mancarea care necista incalzire nu e permisa. Imi puteti da cateva idei?

1 răspuns:
| natalia_7677 a răspuns:

Da intr-adevar nu este permisa mancarea care trebuie incalzita ci cea neperisabila(salam, conserve, pateuri). Greutatea pachetului nu trebuie sa depaseasca 10 kg maxim. Succes!