| икгтпршдвф a întrebat:

Am nevoie de o lista de carti de citit(se poate si literatura universala). Este ultimul an al meu de studii scolare si vin examenele..ca sa va explic in 2 cuvinte situatia va spun doar ca am fost in relatii rele cu toti profii mei de limba si literatura si mai ales nu iubeam manualele cu toate operele sale ce ni le propunea ministerul educatiei! va rog sa nu ma judecati dar sa ma ajutati..stiu ca "porcul in ajun nu se mai ingrasa" dar am inteles de la un timp ca vreau sa-mi petrec timpul liber cu folos pentru creieras. vreau ceva carti usor de citit, adica mai mult pun accentul pe dezvoltarea vocabularului, nu prea imi plac romanele sau detectivele..as vrea ceva din categoria "liteartura informativa" da stiu ca trebuie numaidecit si cea artistica
Cartile pe care mi le propuneti trebuie sa fie numaidecit in limba romana, usor de citite
NU imi propuneti site-uri de download a cartilor in format pdf ca am fost deja pe toate

1 răspuns:
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Pai si biblioteca traditionala ce are?