| AvalohAlyn a întrebat:

Ce fel de literatura cititi si recomandati?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Imi plac romanele de dragoste si/sau isorice, scrise de clasici.
Iubesc si poezia simbolista si modernista franceza (Charles Baudeaire, Paul Verlaine, Stphane Mallarme, Arthur Rimbaud), dar si cativa poeti romani (Nichita Stnescu, Eminescu, Bacovia, Lucian Blaga Ion Barbu, Minulescu).

4 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Literatură străină dar și cea autohtonă este foarte bună.
Niciodată nu trebuie să ne minimizăm literatura noastră.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Science-fiction.

| salviaplath a răspuns:

Citesc mai multe feluri, dar prefer cartile istorice si stintifice. Imi place si filozofia.
Citeste ce vrei, sunt carti pentru toata lumea.

| larylarysa a răspuns:

Mie îmi plac romanele de dragoste și cele polițiste. Citind romane de dragoste(nu din astea moderne, ci cele din sec. al XI-lea sau începutul sec XX.) înveți să îi prețuiești pe cei din jurul lor așa cum tebuie. Romanele polițiste mă ajută enorm cu, cultura genrală.