| sontzy a întrebat:

Hello TPU am o intrebare. exista cumva o carte gen continuare la academia vampirilor?

6 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Academia vampirilor are 6 volume (depinde de editura)dar cred ca am auzit si de al 7-lea; nu sunt sigur.

| stlucian a răspuns:

P.S.

Academia Vampirilor(2007)
Inițierea(2008)
Atingerea Umbrei(2008)
Jurământ de sânge(2009)
Limitele Spiritului(2010)
Sacrificiu final(2010)

| sontzy explică (pentru stlucian):

Stiu le-am citit pe toate dar ma intrebam daca mai este un fel de continuare

| stlucian a răspuns (pentru sontzy):

Peste tot unde am cautat sunt doar speculatii dar daca aflu te anunt.
Dar Richelle Mead nu a facut vreo declaratie in acest sens.

Poti sa incerci: Vampirii din Morganville(7 vol), Altfel de ingeri, Pe jumatate moarta-prima carte din seria Madison Avery, Sange albastru(desi mie nu mea prea placut), Nu plange sub clar de luna (cu varcolaci), Fantomele ne stiu toate secretele (foarte faina trebuie so citesti neaparat) si continuarea Mai laso moale cu fantomele, georgina kincaid ( tot de richelle mead) si Fortele raului absolut (eu inca nu le-am citit -sunt 3 vol-dar descrierea era foarte faina si am impresia ca se aseamana foarte mult cu academia vampirilor.

| sontzy explică:

Dar bloodlines!? Se specifica si despre dimitri si rose!?

| sontzy explică:

Momentan nu este si tradusa in romana...dar am aflat ca apar sidney, adrian si eddie si nu mai stiu cine...stii imi e cam dor de dimitri si rose! sad