| Ionela_Alina_2000 a întrebat:

Hey e urgent... Vara aceasta as vrea sa citesc niste carti si nu am habar ce fel de carti... Imi puteti propune cateva nume de carti + autor? FUNDA happy
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| oannapg a răspuns:

"Uite, așa arată fericirea"
"De 19 ori Katherine"
"Sub aceeași stea"
"Cautând-o pe Alaska"
"Chimie perfectă"
"Cercul secret"
"Când ești vrăjitoare..."
"Rămâi vrăjitoare"
"Probabilitatea de a te îndrăgosti la prima vedere"
"Portretul lui Dorian Grey"
"Jurnalul Annei Frank"

4 răspunsuri:
| JustMe6996 a răspuns:

Stiu multe carti care chiar merita citite, dar acum depinde de ce genuri vrei si cati ani ai(pentru a ti se potrivi varstei). Astept raspunswinking

| Doricutzu110 a răspuns:

Mie mi-au placut: "Shogun" de James Clavell, "Mandrie si prejudecata" de Jane Austen, "Marile sperante" de Charles Dickens, "Agonie si extaz" de Irving Stone(asta e despre viata lui Michelangelo), "Crima si pedeapsa" de Fiodor M. Dostoievski, "Contele de Monte-Cristo" de Alexandre Dumas, "Laleaua Neagra" de Alexandre Dumas, "Rosu si Negru" de Stendhal, "Dama de pica" de A.S. Puskin, "Dama cu camelii" de Alexandre Dumas-fiul, "regina Margot" de Alexandre Dumas, "Cainele din Baskerville" de Sir Arthur Conan Doyle, "zece negrii mititei" de Agatha Christie, "crima din Orient Express" tot de Agatha Christie si in general tot ce gasesti de Agatha Christie e foarte bine scris, "Fantoma de la Opera" de Gaston Leroux(este o carte care mi-a placut enorm de mult), astea sunt clasice.laughing

| Amorety a răspuns:

Shogun. contele de monte cristo, fausta invinsa, cei trei muschetari, winetouu