| marinamarinuka a întrebat:

Imi recomandati carti frumoase care merita citite? Ofer funda celui mai bun raspuns

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Am si eu intrebarea pe care a pus-o utilizatorul de mai devreme.
Oricum lasa prieteniile de pe facebook o sa dai de tot felul de oameni dubiosi.

| Dariusuu a răspuns:

Să fie cu tine unde?!

| Neo12 a răspuns:

Bună.
Eu zic să soliciţi ajutorul aici https://www.facebook.com/groups/201508940053001/
https://www.facebook.com/groups/245691212266326/
Nu ştiu ce genuri de cărţi preferi.
Eu îţi pot spune una care mi-a plăcut foarte mult: Bel Ami.
Gusturile nu se discută şi variază.
O seară bună îţi doresc!

| Otto2014 a răspuns:

Singur pe lume, Print si cersetor, aventurile lui tom sawier, le-am citit si eu, sunt super frumoase.

| YouAreWhatYouRead a răspuns:

O să îți recomand câteva cărți care mi-au plăcut mie: "Fluturi" - Irina Binder (mi-a plăcut la nebunie), "Alchimistul" - Paulo Coelho", "Numele aceste cărți este secret", "Viața lui Pi" - Yann Martel (deși poate că pare plictisitoare, când o să o termini, o să vrei să o recitești) și cărțile de Mircea Eliade sunt frumoase: "Maitreyi", "Nuntă în cer", "Domnișoara Christina". Poți să citești și "Oscar și tanti Roz" - Eric Emmanuel Schmitt - e o poveste uimitoare, care te învață să prețuiești ceea ce ai, mai ales sănătatea și are aproximativ 80 de pagini, deci o poți citi foarte repede. Recent am mai citit și "Zbor frânt" - Chrystal Chan; am citit-o într-o singură seară, pentru că pur și simplu nu am putut să o las jos. Sunt multe cărți frumoase, dar acum depinde și de gusturile fiecăruia. Sper că te-am ajutat. big grin

| Adelina02 a răspuns:

Copile mergi si vezi-ti de scoala si lasa fetele ca mai ai timp de ele.