| AlexaaT a întrebat:

In carte - personaj va regasiti voi si de ce? Dau funda

3 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Si in carte, si in personaj ma regasesc.Eu acum as putea sa-ti fac o lista mai stufoasa, da' hai mai bine sa-ti zic niste personaje cu care seman mai mult sau mai putin vag:

1. Cecilia, jurnalista din "Insula Iubirilor Nesfarsite"
2. David Martin din "Jocul Ingerului" 3.Jose din "Toate Numele"
4. Fata nesabuita din "Ratacirile fetei nesabuite"
5. Oleg din "Pavilionul cancerosilor"
6.Adem Toprak din "Onoare"
7.Pip din "Marile Sperante"
8.Stephen Dedalus
9.Infernino din "Orasul Domnului"
10.Stavroghin din "Demonii"

Cartile in care ma regasesc sunt cartile care ma fac sa fiu incomod, care ma fac sa vreau sa nu le mai citesc pentru ca pun o presiune prea mare pe mine prin asemanarea unor paragrafe/personaje/simple randuri de-acolo cu situatii din viata mea. De-asta si zic ca daca cineva ar scrie o carte despre fiecare, n-am putea suporta presiunea si imediat cum am termina-o, ne-am trage un glont in testos. Un fel de sindrom Dorian Gray. Da, si in Dorian ma regasesc, daca stau sa ma gandesc.

| MaliciousDeath a răspuns:

H.Caulfield.Deja simt ca devine cliseic, dar mna.
http://i.imgur.com/egXSSq6.jpg
Daca n-ai citit cartea n-are rost sa tastez aiurea aici.

| Latinmoon a răspuns:

De ce nu? laughing