| Alex_Burlacu_1999 a întrebat:

Salut, TPU.

Tocmai ce-am terminat si eu de citit "Jurnalul unui Adam" si "Suge-o Ramona". Acum caut ceva in genul lor, cu pornografie de aia grava si totusi care sa ma miste. Propuneri? Dau si funda

Răspuns Câştigător
| Alice85 a răspuns:

"Zilele amantilor", "Noptile amantilor", "Amantii 3.0" de Corina Ozon, "Pervertirea" de S.L. Jennings

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Te sfătuiesc să nu mai citesti astfel de carti. Acestea nu te ajuta cu nimic. Pornografia in toate aspectele ei degradeaza fiinta umana. Pasiunile trebuiesc supuse ratiunii. Iar rațiunea întreabă: "La ce folosesc astfel de carti? Doar pentru că sunt plăcute?" Plăcerea este de la Dumnezeu; ba încă am fost binecuvântați cu alegere si libertate. Totusi si libertatea acesta are niste granite puse pentru binele nostru.
Citeste o singură carte a lui Ben Carson si compar-o cu senzualitatea cartilor pe care le cauti; atunci o sa vezi cata greutate si cat bine poate sa facă o singura carte a lui Ben Carson.

| RainbowD a răspuns:

Cei trei purcelusi. Recomand!

| Nikolaus a răspuns:

Subscriu lui anonimg. Nu pot stresa îndeajuns importanta cititului, a unor cărți bune prin intermediul carora ajungi și tu sa ieși din turma observând viziunea despre lume a marilor autori. E dezgustător sa aud ca cineva citește asa ceva. Ia si citește "Jurnalul unui geniu" mai degrabă, de Salvador Dali, asa poate ieși si tu puțin din groapa în care ai căzut.

| Alex_Burlacu_1999 explică (pentru Nikolaus):

Salut. Raspund putin tarziu si n-am idee daca vei vedea macar raspunsul, dar vreau sa stii ca n-am fost si nu voi fi in vreo groapa. Cartea aia m-a dezvoltat personal si m-a ajutat s-ajung intr-un punct mai bun vis-a-vis de punctul in care ma aflam anterior. Am folosit termenii aia pentru ca nu toate cartile folosesc arta asta. Aight? Iti recomand sa le citeste.