| anonim_4396 a întrebat:

Am o chitara http://www.thomann.de/ro/epiphone_lp_special_i_ltded_wb. htm,si as vrea sa stiu cum pot sa obtin sunetul ala de gen heavy metal

Răspuns Câştigător
| JamesHetfieldFan a răspuns:

Joaca-te cu Gain si Treble, da-i Bass-ul mai mic si Midle la jumate... si pe chitara Tone sa fie la maxim, iti recomand sa canti pe ultima doza. Apropo... nu uita sa apesi butonul care schimba de pe Clean (suna ca o acustica) pe Drive.

4 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Cu o pedala sau cu un amp, sau poti lega chitara la pc si sa folosesti un program in genul Amplitube sau Guitar rig, cea ce nu iti recomand.

| syd a răspuns:

Ai nevoie de amplificator. Altfel nu prea va iesi bine.

| anonim_4396 explică (pentru syd):

Pai da am si amp

| syd a răspuns:

Dai "Gain" mai mult :\