| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Acum 4 ani am primit o chitara...si a stat acolo pana acum.
Pentru ca toata lumea m-a descurajat si mi-a spus ca nu merita sa incerc, si sa imi vad de scoala sau alte pretexte....am decis sa ma apuc sa invat sa cant.Nu, nu cu un profesor, deoarece parintii nu au banii necesari, ci singura.
As vrea sa imi spuneti niste cantece de incepatori. Am invatat "O, brad frumos" laughing si un cantec care mi l-a compus unchiul meu.
Mersi!

Răspuns Câştigător
| RocketQueen31 a răspuns:

Prima mea melodie la chitara a fost Andrii Popa de la Phoenix. Ai nevoie doar de 3 acorduri (D, G, A) si bataia e jos, jos sus, sus jos sus.
http://www.tabulaturi.ro/acorduri.php?tab_id=3021

2 răspunsuri:
| Machetuţă a răspuns:

Prima mea melodie la chitara a fost Vita de vie -Praf de stele. (ca incepator sincer m-am chinuit ceva vreme). Daca deja poti tine acordurile cum trebuie o poti incerc. Sau ar mai merge Mihai Margineanu-a fost odata.