| blackguitar13 a întrebat:

Ce boxe profesionale imi recomandati pana in 1200 lei?

Răspuns Câştigător
| Utilizator1234 a răspuns:

Daca sala are pana in 80mp, poti merge pe una din urmatoarele variante plus un amp SH. Asta presupunand ca subwooferul este activ si are iesiri high-level. Amplificatoare SH gasesti la toate drumurile, n-o sa recomand ceva anume ca sa nu fie considerata reclama. Alegi ce iti convine in bugetul ramas care sa aiba putere destula pe 8ohmi si SNR de peste 100db daca e posibil. Pentru ca diferentele de tonalitate, dinamica si alte treburi de finete nu se vor aplica la sculele de genul.

http://hificenter.ro/taga-tos-715
http://hificenter.ro/taga-tos-615

4 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

Ce inseamna pentru tine profesionale? Ce marime are camera? Care-i scopul lor? Termenul de boxe profesionale in general se aplica la sculele de sonorizare, nepotrivite pentru auditie acasa.

| blackguitar13 explică:

Adica boxe pentru sali mai mici, pentru afara.Am un subwoofer deja si am nevoie si de 2 boxe sa redea claritatea.Si nu il folosesc in casa, e prea mic spatiul.

| Utilizator1234 a răspuns (pentru blackguitar13):

Daca sala are pana in 80mp, poti merge pe una din urmatoarele variante plus un amp SH. Asta presupunand ca subwooferul este activ si are iesiri high-level. Amplificatoare SH gasesti la toate drumurile, n-o sa recomand ceva anume ca sa nu fie considerata reclama. Alegi ce iti convine in bugetul ramas care sa aiba putere destula pe 8ohmi si SNR de peste 100db daca e posibil. Pentru ca diferentele de tonalitate, dinamica si alte treburi de finete nu se vor aplica la sculele de genul.

http://hificenter.ro/taga-tos-715
http://hificenter.ro/taga-tos-615

| blackguitar13 explică:

Am o statie yamaha pe 4 si 8 ohmi.Nu stiu de cati watti e, dar se auzea destul de bine la niste boxe eminence de 250w.

| Utilizator1234 a răspuns (pentru blackguitar13):

Atentie ca pretul este pe bucata. N-am recomandat ceva de toti banii pentru ca nu consider ca merita pentru scopul sistemului si ramplasament in spatii nu foarte mari. Daca esti din Bucuresti poti merge la HiFiCenter sa testezi incintele pe amplificatorul tau.