| Иαяʋтσ a întrebat:

Ce chitara mi-ati recomanda sa-mi cumpar clasica sau acustica?

12 răspunsuri:
| Gorath a răspuns:

Acustica.Clasica e făcută pentru muzică clasică, dacă doar asta vrei să cânţi, alege clasica.Acustica e recomandată pentru cei ce vor să meargă pe folk/ rock.

| DeMeTrIoN a răspuns:

Pai, as zice acustica, clasica e mai naspa. Dar vezi cum te incadrezi si cu banii.winking

| LittleMønster a răspuns:

Nu-i tot aia?laughing

| Gorath a răspuns (pentru LittleMønster):

Nu,nu-i tot aia.Hai să îţi explic şi de ce.Acustica are corzi de metal, iar clasica de nylon.Acustica îţi dezvoltă o forţă mai mare în degete, pe când la clasică poţi cânta mai uşor.Şi diferenţa de sunet e una majoră-acustica are un sunet mai rece, pe când clasica e mai blândă, de aia se cântă la ea doar muzică clasică, latino etc.Griful chitării acustice e mai lung, iar al acusticii e doar mai lat.

| LittleMønster a răspuns (pentru Gorath):

Interesant.Mersi de explicatie.

| WoodenCross97 a răspuns (pentru LittleMønster):

1.Ori esti prost.
2.Ori esti proasta.

| LittleMønster a răspuns (pentru WoodenCross97):

Sau tu în cel mai bun caz handicapat.Nu eşti in măsură să-ţi dai seama de un făcut mişto.

| WoodenCross97 a răspuns (pentru LittleMønster):

Nu cred ca eu sunt ala handicapat... happy tu ti-ai vazut raspunsul? daca nu esti atat de desteapta/destept sa intelegi ce ai scris citeste de mai multe ori happy bineinteles ca nu e tot aia.e diferenta de la noapte la zi, daca nu te pricepi nu mai raspunde happy

| LittleMønster a răspuns (pentru WoodenCross97):

Cum ziceam răspunsul meu a fost pus la mişto, deci da l-am văzut.Şi e treaba mea ce am răspuns.
Nu îţi mai băga nasul în căcatul altora!

| WoodenCross97 a răspuns (pentru LittleMønster):

E treaba mea, ca ma deranjeaza raspunsurile tale lipsite de inteligenta si handicapate, si ca sa nu mai spui cacaturi ti-am atras atentia happy ...si ti-am zis de ce mi-am bagat nasul in c*****l tau pentru ca dai raspunsuri handicapate si ne deranjeaza, nu ne pasa ca dai raspunsuri la misto!

| LittleMønster a răspuns (pentru WoodenCross97):

Plăcerea e de partea mea.

| LastJigsaw95 a răspuns:

Daca esti incepator, iti recomand acustica.