| anonim_4396 a întrebat:

Cum se numeste intro-ul (melodia) de la inceputul piesei
"Who is it"-Michael Jackson
http://www.youtube.com/watch?v=ENC5MEzrRp8&feature=kp
(primele 20 de secunde) sau NU este o piesa aparte?!

Răspuns Câştigător
| Melcul a răspuns:

Da s-ar putea sa ai dreptate sa existe melodii asemanatoare cum este inceputul la asta si cred ca o sa le gasesti gen ambiental/new age (era, enya, lisa gerard, enigma).

2 răspunsuri:
| Melcul a răspuns:

Nu este o piesa aparte este din melodia lui. Face parte din melodia"who is it"

| anonim_4396 explică (pentru Melcul):

Demult,in copilarie am ascultat o piesa foarte asemanatoare cu inceputul acestei melodii.Din pacate nu-mi mai aduc aminte deloc despre ce este vorba.
Stii vreo melodie care sa semene cu inceputul piesei ''who is it''(de preferat daca ar fi chiar de-a lui MJ) dar nu neaparat?!
Multumesc!

| Melcul a răspuns (pentru anonim_4396):

Da s-ar putea sa ai dreptate sa existe melodii asemanatoare cum este inceputul la asta si cred ca o sa le gasesti gen ambiental/new age (era, enya, lisa gerard, enigma).