| anonim_4396 a întrebat:

De ce sa ascult rock si nu altceva?

Răspuns Câştigător
| AnaisC a răspuns:

Da te tine cineva spanzurat de degetele de la picioare atarnad deasupra unui acvariu cu pesti piranha?:-?
Da, ca sa-ti raspund la intrebare.
Pentru ca este cel mai bun gen muzical, pentru ca cele mai bune voci din istorie au cantat rock, pentru ca cele mai mari si premiate trupe din istorie au fost rock, pentru ca rockeri sunt HOT=))), pentru ca este diferit de stilul lui Justin Bieber, pentru ca este si un stil vestimentar extraordinar si...pentru ca este MUZICA DEVARATA.\m/
(Stai sa vezi acum cati manelari cu berea in stanga laptop'ului Apple luat de la targ si cu semintele in dreapta o sa spuna"Nebunia lui Salam" si o sa ma faca rocker(ca eu de fapt sunt rockerita:)) infect care ma imbrac in haine murdare si am parul naclait(putin, ma duc sa fac un dus, stai calm:))si care isi atarna lanturi de catei(da, si? Sunt foarte, foarte tari, cam grele ce-i drept da'... te obisnuiesti:-j)Pe cand eu au ghiuluri de aur si costum Armani(stergeama's cu el-scuzati exprimarea-:">)
Sper ca te-am luminat;)
Bye, bye
www.WarAndRiot.blogspot.com

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru AnaisC):

Geniala esti surioara
rock on \m/

10 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Pentru că este cel mai bun gen de muzică.
Pentru că cei mai buni artiști din istorie cântă rock.
Pentru că asculți muzică bună, ceva mai rar întâlnit prin zilele noastre.
Pentru că e muzică de suflet, transmite sentimente, se leagă de viața ta, e unică.
Pentru că un rocker a avut, are și va avea de mii de ori mai multă cultură muzicală (și în multe cazuri, și altfel de cultură) decât un rapper sau un DJ.
Pentru că rock-ul nu se compară cu celelalte genuri de muzică, nici la instrumental, nici la voce.
Pentru că artiștii de rock au talent, pentru că fără talent nu se face nimic în rock, în rock nu se poate pune playback la concerte și software-uri de modificat vocea, ori cânți, ori nu mai cânți.
Pentru că rock-ul e nemuritor, pe când alte genuri de muzică se sting.
Mai vrei motive?
Baftă

| haiZI a răspuns:

Asculti ce iti place.Pana la urma fiecare are propiile gusturi in materie de muuzica.http://www.youtube.com/watch?v=GdZn7k5rZLQ
http://www.youtube.com/watch?v=OYjZK_6i37M
http://www.youtube.com/watch?v=t0j_Cq32Pz. A stiu, ultima piesa nu e rock dar cred ca am ascultat-o de 50 de ori astazi.pa

| dydy1 a răspuns:

Ca asa se poarta la Paris!

| ViViDfan a răspuns:

Pentru ca poti asculta rock si atunci cand esti suparat sau suferi din dragoste, si atunci cand esti vesel si vrei sa devii si mai vesel si pentru ca e cel mai tare stil de muzica! unii spun:''ce.asculti nebunii aia care nu fac altceva decat sa dea din cap''. da. ascult nebunii aia pentru ca versurile lor te invata ceva. spre deosebire de salam care cica ''canta'' intruna despre bani si femeiwinking

| DrDeath a răspuns:

Eu ascult rock deoarece ma ajuta sa ma calmez.Sunt intr-un liceu plin de manelari si cokalari...nu suport manelele si atunci cand ei dau muzica tare eu imi pun castile si ascult rock.Am parul lung si sunt diferit de restul.Deci asta ma face mai special.Rock-ul imi da curaj si incredere in mine pentru a trece cu bine peste injuraturi si critici.Rock-ul este ceva special.Nu toata lumea accepta acest gen de muzica.Cine asculta rock este deasupra celrlalti.Asa cred eu.Altii au o alta teorie. Diferit inseamna special.Acasa eu ascult Radio Zu deoarece simt ca sunt in siguranta si nu mai am nevoie de curaj si de incredere deoarece simt pacea, dragostea si liniste din casa.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| rastamanroby a răspuns:

Asculti rock doar daca iti place nu daca te obliga careva intelegi.asculta ce iti place

| AiacucapMare a răspuns:

Nu zice nimeni sa asculti rock daca nu vrei.Muzica pe care o preferi depinde de caracterul tau si de ce intelegi prin versurile unei melodii care iti place...De exemplu eu ascult muzica rock pentru ca atunci cand imi place o melodie o simt in mine, simt versurile si ma regasesc intr-o foarte mare parte din ele.Pe langa faptul ca imi place cum suna, ma bucur sa vad un videoclip in care nu se plimba pe acolo niste tarfe dezbracatelaughingsincer, decat alexandra stan eu prefer orice alta trupa de rock... oricum, asta ii parerea mea si felu in care vad eu lucrurile, poti sa nu fi de acord pentru ca ii normal ca oamenii sa aiba gusturi diferite in materie de orice si pentru chestia asta eu nu o sa te condamn
o seara faina in continuare

| Schoompika a răspuns:

Nu stiu de ce?!laughingce chestii ne mai intrebi...

| AnnAnarchy a răspuns:

Pentru ca spre deosebire de celelalte genuri muzicale, de fani obsedati ai lui Justin Bieber si manelisti care se cred smecheri, muzica rock exprima cu adevarat ceva. Muzica rock te calmeaza. Fie ca esti trist, dezamagit, nervos, vesel sau plictisit.
Exemplu: http://img3.joyreactor.com/pics/post/music-528073.png
Si da, probabil se vor gasi si persoane sa comenteze ca "ce ca muzica rock e satanista si voi toti sunteti niste emoisti fara viata". Nu e adevarat. Nu toate melodiile rock sunt sataniste.
Nickelback - Far away sau Three Days Grace - The High Road sunte melodii care mie imi fac inima sa se opreasca in loc si sa le ascult incontinuu pentru ca atunci cand "devii una cu melodia" adica intelegi versurile si ce vrea sa exprime prin ele, ba chiar gasesti si evenimente care ti s-au intamplat sau amintiri care sa se potriveasca cu contextul, nu-ti mai pasa de nimic altecva si te concentrezi doar pe melodiil respective. Cam asta e efectul rock-ului :). Efect care nu are loc cand asculti Fuego sau Salam