| anonim_4396 a întrebat:

Heei. Deci cand eram mica. cantam. chiar foarte mult. Insa, m-am cam lasat. Cu timpul, am vrut din nou sa cant insa mi se pare ca am o voce foarte urata. Cant tot mai des, tot mai mult. Nu pot sa cant prea sus. Nu stiu ce sa fac. macar de as vedea daca are rost sau nu sa mai cant. Macar de as stii cateva exercitii. poate stiti voi. E adevarata chestia ca daca canti mult.foarte mult, ti se formeaza vocea? Ati putea sa imi dati un sfat? P. S : Nimeni nu prea ma auzit cum cant.
FUNDA! big grin

1 răspuns:
| Jane_6633 a răspuns:

Daca s-ar putea atunci toata lumea ar fi celebra. Se poate ca vocea sa devina mai "normala" in sensul ca nu o sa mai spargi geamurile (nu o lua personal am facut o comparatie, doar nici nu te am auzit cantand). Continua sa canti cand vrei, este un hobby dar nu cred ca exista exercitii anumite, poate niste vocalize si cantat un anumit timp zilnic.
Sper ca am ajutat!
Bafta!