| 12stefy a întrebat:

Acum ceva timp am cumparat o chitara electrica (gibson flying v) si amplificator legacy le10d. Chestia e ca n-am mai pus niciodata pana pe chitara pana acum cateva saptamani si nu stiu cum sa modific sunetu pe amplificator. Vreau sa ajung la sunetul ala gen rock/heavy metal dar chiar nu stiu cum sa fac setarile pe amplificatoru meu. Funda pentru cine ma ajuta. happy

3 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Din amplificator se fac setarile, trebuie sa aiba amplificatorul.
Primul buton de la amplificator trebuie dat pe "gain" apoi indicat ar fi sa setezi toate dozele.

Oricum, sunetul acela nu cred ca poti sa il scoti cu aparatura care o ai acum.

| 9Mike a răspuns:

Ma distreaza cum tu nu ai mai atins in viata ta o chitara si ai un Gibson, iar eu ma chinui de 3 ani cu scandura mea de 7 milioane. Eh, asta-i viata. Acum vad de cand e postarea. Nimeni n-o sa mai vada asta oricum laughing

| 12stefy explică:

N-am mai pus niciodata MANA pe chitara* happy. Scuzati greseala.