| Jeanne a întrebat:

Am o problema si mi-ar trebui cateva sfaturi. Cum sa-i spun unui baiat ca`l plac? El nu imi da semne ca ma place. sad Mi`e frica pentru cu el poate iubeste pe altcineva si mi-as strica prietenia cu el. sad. Sper sa ma puteti ajuta kiss

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din moment ce nu dă vreun semn că eşti interesantă pentru el, de ce te mai chinui? Adică, dacă vrei să fii pusă într-o situaţie stânjenitoare, n-ai decât să-i spui că-l placi.
Ţi-e frică că iubeşte pe altcineva? Tu nu ştii nici măcar dacă te place, ne întrebi pe noi cum să procedezi şi te aştepţi la iubire. Penibil.

7 răspunsuri:
| TheStory a răspuns:

Uite un sfat, asta este categoria despre muzica, tie ti se pare ca intrebarea ta are legatura cu muzica?

| allison20 a răspuns:

Vorbeste si tu cu el pe mess sau chiar prin mesaje daca sunteti mai apropiati. Dupa o vreme vezi tu daca va incepe el conversatia... mai in gluma, mai in serios zii sa iesiti odata in oras mai multi. De exemplu daca mergeti la patinoar (ca doar pe vremea asta merge) fa-i si tu un compliment, sa vada ca tie chiar iti pasa de el. Insa, sa nu-i spui direct ca-ti place de el, lasa-l pe baiat sa-si dea seama singur.

| bibiiiiiiii a răspuns:

Pai depinde daca este un baiat placut de multe fete poti sa ai dubi si daca lui ii plk sa umble cu mai multe la fel...dar daca este un baiat simpatik si tot asa poti sa-l intb mai intai daca are prietena bine inteles dupa ce vorbiti mai multe si apoi vz cum se comporta astap sa`mi sp km a mers:***

| Jeanne explică (pentru bibiiiiiiii):

Pai. am auzit de undeva ca ma place`. SI acum sunt cu el`:X:X:X

| Jeanne explică:

Dau funda la cel mai bun sfat kiss

| deea233love a răspuns:

Inainte sa te intalnesti ci el aranjeazate. apoi spune-i ca il iubesti intr-un loc unde sunteti doar voi! la mine o mers sper ca si tie sa-ti mearga!