| Mirceayo a întrebat:

Poate cineva sa-mi explice vidoclipul acestei melodii?

http://www.youtube.com/watch?v=3O1_3zBUKM8

Răspuns Câştigător
| sebby27 a răspuns:

Videoclipul este inspirat dintr-o legenda din Bolivia de la inceputul secolului XX, in care un baietel surd care fuge din casa in care era abuzat de parinti.Gaseste un caine vagabond, care ii tine companie. Dupa ce creste pe strada, descopera ca are darul de a percepe problemele oamenilor si pe care le poate trata doar strigand.Strigatul lui se spune ca e puternic ca un cutremur.Intr-o zi gaseste un om batjocorit de sateni, rapus cu pietre.Baiatul striga si ii reda batranului inima (in videoclip scena cu inima). Impreuna gasesc un alt om desfigurat, abuzat si considerat lepra societatii.Acesta spune ca e un profet blestemat de un demon (El Tio), din cauza ca nu l-a venerat.
El Tio era un demon la care lumea venea, ii aduceau jertfe pentru ca acesta sa le ofere protectie si pentru a-i potoli furia.
Profetul spune ca oricine aude demonul, cade automat sub vraja sa.Acestia merg prin desert, spre locul unde traia demonul. Ajung intr-o mina, dar doar baietelul intra, pentru ca e singurul care nu poate auzi demonul si nu poate fi blestemat.
Clipul se incheie cu copilul care pare a fi singurul capabil sa il infrunte pe El Tio.

| Mirceayo explică (pentru sebby27):

Multumesc mult big grin

| sebby27 a răspuns (pentru Mirceayo):

N-ai pentru ce.