| XMASTEROX a întrebat:

Am chitara acustica si as vrea sa stiu daca as putea pune corzi de nylon, iar daca pot chitara va falsa?

Multumesc.

6 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Nu va falsa in niciun caz, dar nu e deloc recomandat. Gatul o sa se indoiasca, garantez, n-o sa poti face benduri, pentru ca n-o sa ai loc pe griff-ul subtire de acustica. Daca ai cantat la clasica, cred ca stii ca trebuie sa indoi coarda jumatate de griff pentru un bend de un ton. Singurul caz in care ar falsa, ar fi daca ai ridica (,) coarda ca animalul, pentru un bend de un ton, si sa iasa din saddle, dar asta nu se numeste falsare, e ceva foarte normal. Cel mai bun raspuns e: n-o face, iti strici chitara, si nu vad niciun motiv pentru care-ai face-o.

Răspuns utilizator avertizat
| BlackWaltz a răspuns:

Unde ai auzit tu de acustica cu corzi de nylon? laughing

| deny2013 a răspuns (pentru BlackWaltz):

Dar crezi ca-s picata din luna ca tine?

| deny2013 a răspuns:

Nu cred.

| Thunderstruck a răspuns (pentru deny2013):

Aici e pe crezute, ma dobitocule? Mars in **** ma-tii daca nu te pricepi, nu da raspunsuri pentru fundita.