| AlExAlEx2000Bz a întrebat:

Salut TPU se poate pune o mufa audio cu 2 intrari separat la un sistem 5.1 de exemplu cand deschid pc ul sa se auda sunetul de pe pc si cand deschid tv ul sa am semnal de pe tv?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sigur că se poate dar atenție la legături/lipituri, să nu faci vreo nefăcută

| AlExAlEx2000Bz explică (pentru sierra1):

Păi sunt n mufe pe net văd sau am văzut un comutator pe eMAG si selectez cand vreau respectiva intrare

| sierra1 a răspuns (pentru AlExAlEx2000Bz):

NU comuți sursa audio cu un comutator!
Din câte văd (citesc) mai bine lasă pe un specialist să se ocupe de problemă sau las-o cum e să nu arzi ce e pe acolo