| DeeaDizz a întrebat:

Tot nu inteleg de ce muzicile rock si rap sunt considerate sataniste. Un prieten s-a lasat de rock dupa ce cu ajutorul unui program "afterwards words" cica a descoperit ca in unele melodii ce pareau ok si unele chiar faceau referire la Dumnezeu se aflau mesaje ascunse despre satanism, droguri etc.pe care nu le auzim dar creierul la percepe si ne intra in subconstient. Mi se par chiar niste aberatii. Si chiar azi la scoala am discutat cu profa si cativa colegi de Illuminati si m-a socat sa vad cati cred in chestia asta, au inceput cu tot felul de chestii cum ca unii artisti sunt masoni, ca nu stiu ce rocker a avut nu stiu ce experiente cu demonii, ca Walt Disney era si el tot la fel iar in desenele lui introducea si elemente illuministe, ca ar fi facut si filme xxx, ca si Smiley al nostru e tot asa, ca au vazut nu stiu ce filmulet care le demonstra toate astea si tot felul de astfel de grazavii. Atunci mi-am spus parerea si le-am explicat ca sunt constienta de faptul ca sunt oameni mai destepti ca noi care ne manipuleaza prin mass-media si alte mijloace pentru a cumpara produsele lor, a le urmari emisiunile pline cu scandaluri, a idolatriza vedete si implicit tot marketingul ce tine de ele. Asta le aduce castiguri colosale din care noi avem numai de suferit intr-adevar, dar scopul lor nu este neaparat sa ne faca rau si sa le fie lor bine, insa asta presupune sa ne faca rau. Se folosesc de toate domeniile, politica, medicina, invatamant, presa dar cea mai controversata este aceasta legata de religie, care manipuleaza oamenii prin frica. Dar consider ca toate acestea sunt pentru propriul lor profit, nu sa distruga lumea in numele diavolului cum abera una la scoala.

74 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Băi ce să mai, eu sunt cel mai mare mason de pe site, cel mai mare grad.

| anonimg a răspuns:

Daca vei merge in biserica adventista de ziua a saptea vei cunoaste adevarul.
"Imparatia Mea nu este din lumea aceasta", a raspuns Isus."(Ioan.18:36)
"Si lumea si pofta ei trec; dar cine face voia lui Dumnezeu ramane in veac." (1Ioan.2:17)
Vezi tu vreo legatura intre lucrurile mentionate de tine si Dumnezeu? Tocmai de aceea, tot ce nu este de la Dumnezeu este de la cel rau.
Nu ma intelege gresit: muzica, relatia sexuala, placerea de a manca si a bea -toate sunt de la Dumnezeu. Problema este ca aceste gusturi s-au pervertit -spre raul si nefericirea noastra. Dumnezeu poate sa schimbe gusturile si inclinatiile noastre. "Traieste clipa" este din lume; dar Dumnezeu doreste sa traim si vesnic si fericiti. De aceea spun ca lucrurile mentionate de tine sunt din lumea aceasta, acceptate de oameni spre raul lor. Si la final dupa ce oamenii vor ajunge ruinati din pricina ca si-au satisfacut placerile de-o clipa toata viata lor, se plang ca Dumnezeu i-a dus in starea aceasta de nenorocire.
"Este ceasul sa va treziti in sfarsit din somn; caci acum mantuirea este mai aproape de noi decat atunci cand am crezut." (Romani.13:11)

| sublime89 a răspuns:

Teoriile conspiratiei lovesc din nou. Imi place ca ai pus intrebarea la religie, pentru ca si ea e practic o mare teorie a conspiratiei. Ne spune ca cineva sta acolo sus si ne spioneaza mereu, ne controleaza vietile, ne pedepseste daca gresim cu ceva, sau ajunge chiar sa intre in corpurile noastre (diavolul). Povestile astea despre mesajele "subliminale" din unele piese, sau asocierea unor genuri muzicale cu "necuratul", sunt cel putin hazlii, sau asa ar trebui sa fie intr-o societate unde oamenii sunt invatati sa-si foloseasca gandirea critica si ratiunea in general. In Romania insa nu avem o asemenea societate, si consecintele se vad si in dezbaterile inutile care se nasc la asemenea intrebari puse pe TPU. Intunericul domina inca atatea minti...

| DeeaDizz explică (pentru sublime89):

Asa e, a innebunit lumea serios laughing) in loc sa se informeze, sa caute raspunsuri in stiinta, psihologie, sa analizeze logic tot ce traiesc, ei raman blocati in bula lor ''religioasa'', si observ ca in loc sa avansam mai rau o luam inapoi, cum a zis si Andreea90000 o sa se aiunga sa creada ca si profii de mate sunt masoni. Am pus intrebarea asta in speranta ca mai exista oameni care chiar gandesc si au simt critic, dar din pacate am descoperit doar cativa.

| Alcyon a răspuns:

Unele povesti sunt bazaconii, altele ascund un sambure de adevar. Exista formatii sataniste de rock. Despre Marilyn Manson, toata lumea stie ca e satanist. Nu e nicio teorie a conspiratiei, din moment ce oamenii au marturisit deschis ca sunt satanisti. Si chestia cu "nu ne vor raul" ci doar sa le fie lor bine... Pai tocmai asta e problema: cand te gandesti numai la tine, involuntar le vei face rau celorlalti. Cum ar fi daca parintii ti-ar spune: nu-ti mai dam bani de buzunar, fiindca vrem sa plecam in excursie... fara tine, desigur, pentru ca nu vrem copii enervanti pe cap.

| suffarstar a răspuns:

Da ba, sa nu asculti niciodata-n viata rock sau metal ca iti violeaza subconstientul, adevarata muzica e aia de la KissTV sau Taraf.

https://youtu.be/y7EpSirtf_E - chiar nu imi explic cum pot unii asculta asa ceva, s-a ajuns prea de tot, sfarsitul e aproape!

| drutzix a răspuns:

Cand eram la liceu am avut o experienta asemanatoare cu a ta si atunci mi-am dat seama ca majoritatea oamenilor sunt idioti. laughing
Asta am spus si eu de multe ori, nimeni nu face rau de dragul raului ci pentru castig personal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Buna! Tot nu inteleg de ce muzicile rock si rap sunt considerate sataniste. Un prieten s-a lasat de rock dupa ce cu ajutorul unui program ''afterwards words'' cica a descoperit ca in unele melodii ce pareau ok si unele chiar faceau referire la Dumnezeu se aflau mesaje ascunse despre satanism, droguri etc.pe care nu le auzim dar creierul la percepe si ne intra in subconstient. "
1. Din prostie, spune-i ca exista si christian rock/rap recomand Golden Resurrection christian rock, iar rap in ro e cedr2k cunoscut deja.
2. Spune-i asa ca creierul nu poate percepe un mesaj de care nu e constient, in acest caz vorbim de un limbaj inaccesibil creierul. E ca si cum ai spune ca ai stii o limba fara sa faci macar efortul sa invetii ( e o aberatie).
" Si chiar azi la scoala am discutat cu profa si cativa colegi de Illuminati si m-a socat sa vad cati cred in chestia asta, au inceput cu tot felul de chestii cum ca unii artisti sunt masoni, ca nu stiu ce rocker a avut nu stiu ce experiente cu demonii, ca Walt Disney era si el tot la fel iar in desenele lui introducea si elemente illuministe, ca ar fi facut si filme xxx, ca si Smiley al nostru e tot asa, ca au vazut nu stiu ce filmulet care le demonstra toate astea si tot felul de astfel de grazavii."
God deja intram in teoria conspiratiei. Si eu cred ca exista ceva care se aproprie ceva rau, dar chiar si asa nu sunt de-acord cu toate tampeniile astea, daca exista illuminatii fii sigura ca nu isi vor dezvalui existentalaughing
Apropo nici nu s-ar pune problema de distrugere a lumi ci de dominare si cotrol, dar faza cu muzica care iti intra in creier fara sa vrei, intreab-o la psihologie pe profesoara: "Doamna profesoara cum poate percepe creierul o limba care nu cunoaste?" " Sau cum pot fi manipulat din moment ce nici nu stiu de mesajul inversat, si nu cunosc codul real!"

| danut a răspuns (pentru anonim_4396):

Gresit, creerului ii pot fi transmise mesaje pe care nu le poate percepe constient. Acesta le primeste, le proceseaza dar nu esti constient de ele. Se numesc mesaje SUBLIMINALE si se foloseau frecvent de cand au aparut filmele pe celuloid si reproducirile sonore de pe discuri. Nu mai vorbiti de ce habar nu aveti, o simpla cautare pe net v-ar fi descoperit acest lucru. Muzica rock cristiana ESTE TOT muzica Satanica si nu are legatura cu Dumnezeu.

| LePotato a răspuns (pentru danut):

Christian rock-ul e satanic? de fapt nu numai genul asta, orice muzica...auzi satanica, mi-e mila de tine frate thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru danut):

"Gresit, creerului ii pot fi transmise mesaje pe care nu le poate percepe constient."
Deci sa inteleg ca creierul tau pricepe un mesaj intr-o limba necunoscuta de tine asa-i? Fa un efort si citeste invers ce scriu. Cat de usor citesti asta? Bun acum te intreb, cum poate creierul percepe ceia ce tu nu pricepi? Mai, e adevarat ca creierul poate percepe si memora uneori o informatii involuntar, dar nu asa precum memoreaza o informatie in mod voluntar.
"uzica rock cristiana ESTE TOT muzica Satanica si nu are legatura cu Dumnezeu." Serios te rog asculta asta:
www.youtube.com/watch?v=TNkfSLmwjOY
sau asta:www.youtube.com/watch?v=y1RQciil7B0
Sa stii ca Hillsong tot rock canta dar alt subgen al acestui tip muzical.

| danut a răspuns (pentru LePotato):

Mai copilase, pe vremea cand eu ma zbatuiam si ascultam rock mamica ta era mic copil, nu o lua ca pe o insulta ci ca pe o realitate, fac parte din generatia Zeppelin, Hendrix, Grand Funk, Deep Purple, pe vremea cand Dan Andrei Aldea canta eram la 1 metru de el. Am mai spus, pana cand veti asculta CEREMONY mai discutam, pana atunci nu sunteti de luat in consideratie privind rockul. P.S. Sti cine este acel Aldea de care fac vorbire si ce muzica canta?

| LePotato a răspuns (pentru danut):

Bai mosule, de unde stii tu ca-s mic? iar faci presupuneri pe baza unor postari?

N-am nici 40 ani da' nici 12 si nu te enerva ca faci riduri.

| danut a răspuns (pentru LePotato):

Da dragule, dupa cum vorbesti (scrii) se observa ca esti inca "mic", dar nu e nici o tragedie, este foarte bine pentru tine iar daca ai avea 40 cum spui ai fi doar in perioada in care "casul" de la gura inca nu a disparut. P.S. Bune si ridurile si ti-am mai spus, eu nu ma mai enervez orice ai spune, poate doar putina amaraciune pentru ca nu poti intelege inca realitatea si mai ales ca sa nu o intelegi prea tarziu.

| LePotato a răspuns (pentru danut):

Invata sa citesti prietene, n-am zis ca am 40laughing si de ce sunt mic? pentru ca nu inghit ce spune religia? si las comentarii pe aici contra ei?

| danut a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa vorbim despre mesajele subliminale, sunt de mai multe feluri dar sa le luam pe cele mai simplu de inteles si cele mai vechi intru existenta. Imaginile cinematografice si de TV mai nou se bazeaza in mare pe repetabilitatea unor cadre intr-un interval de timp, 24 in cinematografie si 25 in TV. Deci sunt 24 de fotografi care se perinda pe ecran intr-o secunda dand impresia de miscare. Daca se inlocuieste una din fotogramele din film cu alta imagine, creierul nu o piate procesa in timp real DAR o inmagazineaza in subconstient, acesta o scoate la iveala si o aduce la nivelul constientului in timpul somnului. In cadrul audio sunt transmise mesaje care sunt suprapuse peste sunetul normal dar in sens invers, in timpul somnului tot subconstientul proceseaza sunetul si il aduce la forma corecta stocandul tot in constient. Aceste "reproduceri" sunt scoase la iveala la nivelul constientului ca idei personale sau lucruri necesare individului. Nimeni nu scrie mesaje postate invers sau mai stiu eu ce. ROCKUL este o muzica REBELA, razboinica, non conformista, asta o face sa fie o muzica contra lui Dumnezeu, nu genurile care "o bantuie". Ca sunt si mai nou genuri violente si altele mai blande, nu conteaza, mesjul in esenta este acelasi, pe vremea mea se distingeau doar doua genuri, rockul clasic si hardrockul, amandoua transmiteau acelasi mesaj chiar daca o faceau sub forme diferite de limbaj, expresie sau violenta. Pentru cei cu rockul crestin, ati imbracat un lup in haine de oaie si acum il vreti si in cer? P.S. Pot dovedi prin martori si dovezi fizice ca am fost un inflacarat hippy ai anilor 60-70, cu atata hardrock in cap cat putini dintre voi au ascultat asa ca pot comenta "genul" doar cu cei care au ascultat in timp real Led Zeppelin 1 sau Ceremony sau Fireball sau Look at youself Uriah Heep.

| anonim_4396 a răspuns (pentru danut):

" In cadrul audio sunt transmise mesaje care sunt suprapuse peste sunetul normal dar in sens invers, in timpul somnului tot subconstientul proceseaza sunetul si il aduce la forma corecta stocandul tot in constient."
Sa intelg ca acesta regula functioneaza chiar si atunci cand nu cunosti limbalaughing Stii ca anagramele nu sunt numai inversate nu? De fapt anagramele inversate sunt cele mai usor de depistat, fiindca exista angrame formate din amescarea literelor cuvintelor, alea cu le absoarbe creierul fara nici macar sa aiba idee ca exista asa ceva? Sau cineva care n-a auzit de anagrame, si nu stiu de mesaje subliminale, cum crezi ca isi da seama ca : Natas= Satan sau o anagrama mai complexa: Electronavigație = Lactovegetarieni, aici e vorba sa cauti sensul si sa iti d-ai seama de anagrama.

| DeeaDizz explică (pentru danut):

Am gasit si eu un articol foarte interesant pe tema asta http://www.descopera.ro/......ubliminale

| anonim_4396 a răspuns (pentru danut):

Vreau si eu mesajele suliminale din melodia asta:
https://www.youtube.com/watch?v=IRi3Ln6HGqU
Versuri : http://www.azlyrics.com/lyrics/skillet/fireandfury.html
sau asta
https://www.youtube.com/watch?v=ahk4k1b19Zs
Versuri: http://www.versuri.ro/versuri/lgege_skillet-the-last-night.html
daca se poate.

Si daca, prin absurd, melodiile astea ar fi sataniste, eu ce muzica ar trebui sa ascult?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

Ce muzica crezi ca ar trebui sa ascultam? thinking

| KillMePlease a răspuns (pentru anonim_4396):

Dubstep/ trap
=]]

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

crying( Dar nu pot sa ascult dubstep sau trap.
Decat dubstep sau trap mai bine m-as apuca de fumat, ca ambele le simt in plamani.

| KillMePlease a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai mă că nu-i aşa de rău.
Anul trecut nu suportam dubstep-ul sau trap-ul.
Şi într-o zi am dat de o melodie faină, apoi am ascultat altele şi au început să-mi placă genurile astea de muzică oarecum asemănătoare.
Te vei obişnui la un moment dat. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

O stiu doar pe aia cu Hideaway de la tipa roscata.
Si sa-ti zic de ce am remarcat-o.
Era odata intr-un post distribuita melodia aia si ca descriere
" Uh, aa, noapte buna happy ".
Adica se refereau la ce zicea Kiesza, numai ca nu toti s-au gandit asa thinking

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

D-abia acum am vazut ca mi-ai dat reply, sorry big grin

Ce sa zic, asculti ce genuri de muzica vrei tu, ce-ti place tie.Nu vad ce e gresit in a asculta muzica, ce daca e rock, ce daca sa zicem ca-s mesaje subliminale despre Satana si etc, nu ajungi sa omori pe nimeni din chestia asta, nu?laughing cel mai grav ar fi ca ajungi sa crezi intr-un personaj biblic.

Iar mesajele astea subliminale, nu afecteaza pe toata lumea... oare ma intreb de cethinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

"cel mai grav ar fi ca ajungi sa crezi intr-un personaj biblic."- Sunt crestina straight face. Chestia asta o iau ca o jignire.
Am zis eu ca nu mai dau pe la "Religie". Stiam eu de ce.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e parerea mea, nu sunt ateu dar nici nu inghit ce spune religia...si n-ar trebui sa te simti jignita de conceptiile melehappy

| danut a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e problema mea sa aflu care melodii au sau nu mesaje subliminale. Asculti ce doresti, suportand urmarile dorintelor tale. Eu doar am prezentat realitatea, faptele sunt ale tale, tu raspunzi pentru ele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

Esti deist, atunci?

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Un fel de agnostic (cu toate ca nu-mi place sa ma declar ceva anume cand vine vorba de religie)...ce cacao, iar apar raspunsurile aiurealaughing GJ TPU.

| anonim_4396 a răspuns (pentru danut):

Adevarat.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce-i adevarat?laughing ce sustine domu' Danut?, si anume ca (virgula) christian rock-ul e muzica satanista? O.o

| LePotato a răspuns (pentru LePotato):

Domnu*

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

A, nu.
E adevarat ca " Asculti ce doresti, suportand urmarile dorintelor tale.", nicidecum ca rockul crestin e satanist.
Adica... Nu pot intelege cum ceva care canta despre iubire si nu neaparat (SOAD canta diferit si de aia spun) poate sa fie considerat satanist.

Si vezi ca in scris nu trebuie sa pui si virgula intre cacofonii.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, mersi de informatie. \m/

Credeam ca sustii chestia cu satanisme si alte bazaconii. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

Ah, urasc semnul ala
* ala care il are pe "m" *
Eu nu-l fac niciodata thinking

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

E semn satanist.
Si sa-ti demonstrez si de ce.
Il stii p-ala care a scris biblia satanista?
*Anton Lavey parca il chema... *
Eh, ala in portretul sau are semnul ala facut cu mana.
In muzica rock, semnul de la asta a fost luat.

Si ca sa iti dai mai bine seama... Uita-te la concerte date de trupe de rock crestin si ai sa observi ca ei nu fac semnul ala.
Nici cei de la SOAD nu il fac.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi ca m-ai facut sa radrolling on the floor))

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

Convinge-te singur :
http://postimg.org/image/9casi3qmx/
Uite cum tine o mana si cum o tine pe cealalta.

Si inca ceva:
https://www.youtube.com/watch?v=SgUQ0EDPL_k
https://www.youtube.com/watch?v=PTEz9M4Uc8Y

Sa-mi faci ss daca vreun membru din trupele pe care ti le-am dat fac semnul ala.
A propos, toate trupele sunt crestine.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca sunt "crestine" pentru ca le ascultlaughing, ma rog mi se pare cam exagerat ce zici tu, dar na, fiecare crede ce vrea el. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

Nu este exagerat.
Documenteaza-te de ala care a facut biserica satanista.
Ai sa-ti dai si tu seama.
Degetele tinute asa reprezinta cornele satanei.
Si observi ca ala ( Anton Lavey) are in spate steaua cu cinci colturi.

Urat e ca lumea nu-si da seama.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Unii sunt orbi, ce sa zic (o sa ma duc la oftalmolog)

Mi se pare pur si simplu absurda afirmatia ta, sa inteleg ca pana sa faca semnul ala Lavey, pana atunci numai exista Satana? laughing cu toate ca ma indoiesc ca el sa fi fost primul care a facut semnul alahappy

Inca o chestie, sa inteleg ca daca eu fac in real life sau virtual(\m/) sunt adeptul lui Lavey, prin urmare Satanist? sa fim seriosi, daca chiar e asa jumate din populatie e satanista, ceea ce e absurdhappy

Nu spun asta cu scopul de a te jigni, ci pur si simplu nu pot sa cred ce spui tu, niste chestii bazate pe 2 imagini si pe ce a scris ala in Biblia lui modificata(probabil era schizofrenic), da' ma rog...cine-s eu sa judec pe altiihappy

| danut a răspuns (pentru DeeaDizz):

Ma bucur ca ai gasit si alta sursa de informatie, ideea e ca se poate "intra" usor in cap fara sa vrei iar muzica rock a abuzat de aceasta posibilitate.

| danut a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca poti intelege mesajul din alta limba dar stiu un lucru, daca ceva a fost inchinat Satanei, al lui ramane. Nici cum reuseste creierul sa rezolve problema textelor reproduse pe dos nu o stiu DAR s-a dovedit practic ca asa se intampla, probabil sunt studii de specialitate in domeniu dar banuiesc ca nu sunt publice deoarece sunt asemenea drogurilor de mare putere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

"Unii sunt orbi, ce sa zic (o sa ma duc la oftalmolog)"- Vorbeam la figurat straight face.

"sa inteleg ca pana sa faca semnul ala Lavey, pana atunci numai exista Satana? laughing"- Exista, cauta in Biblia crestina.

"cu toate ca ma indoiesc ca el sa fi fost primul care a facut semnul alahappy"- El a fost primul sau probabil l-a mai facut cineva din greseala fara sa-i dea o semnificatie.

" sa inteleg ca daca eu fac in real life sau virtual(\m/) sunt adeptul lui Lavey, prin urmare Satanist?"- Nu. Ai inteles gresit.
Multi nici nu stiu semnul ala ce inseamna sau daca stiu ce inseamna il fac pentru ca ei cred ca este semnul rockului (ceea ce nu este ), sau ca sunt cu adevarat satanisti, sau pentru ca e misto. Nu trebuie sa fii satanist ca sa faci semnul ala.
Eu am aflat ce e semnul ala pe la 13 ani ca si eu il faceam si eram ( si sunt) crestina, dar habar aveam ce inseamna.

"niste chestii bazate pe 2 imagini si pe ce a scris ala in Biblia lui modificata(probabil era schizofrenic)," - Tu singur iti impui sa nu crezi ce ti-am dat.
Sunt dovezi reale si multa lume stie si este dovedit ca semnul ala e satanist.
Stii cum ai facut tu?
Ca un turist care s-a documentat foarte putin despre un loc care doar in poze l-a vazut.
Ma intreaba unde e statuia nu stiu care, ma duc si i-o arat, dar nu ma crede ca el in poze a vazut-o doar din spate.

Adica iti arunc cu dovezile in fata si tu zici ca nu e asa.
Si acum... Uite si dovada ca unii sunt orbi ( din nou, la figurat).

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Care dovezi, niste vorbe? alea-s dovezi?

E ca si cum eu ti-as zice tie ca exista vampiri...trantesc 2 poze in care scrie CLAR CA EXISTA, scriu o carte in care se explica de ei...si ii pun sa faca si un semn ceva..si gata, trebuie sa crezi(credem) ca vampirii exista.

Repet, daca tipu' ala e satanist pentru ca foloseste semnul si pentru ca el l-a inventat, eu acum fiind initiat de tine si informat ca e satanist inca il folosesc inseamna ca si eu sunt satanist?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

Nu ti-am dat 2 poze.

1) Tipul nu e un personaj fictiv.
2)Tipu' a fost ala care a intemeiat biserica satanista.
3)Pozele sunt reale, nu sunt povesti sau ceva nascocit.
4)Nu esti satanist, fiindca te-ai declarat agnostic.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

1) Ok, ia-ma pe mine peste 50 de ani cel care a infiintat Vampirismul, mai este ceva fictiv aici?
2) Cum zis si mai sus, eu am inventat Vampirismul
3) Peste 50 de ani, vei gasi poze cu mine si un semn clar care dovedeste ca exista Vampiri
4)M-am declarat agnostic, ca sa-ti dau tie o idee despre conceptia mea despre viata, insa poate am mintit si de fapt sunt satanist? sau poate vampirist? si stai putin, logica ta ramane inca ca cineva care face semnul ala e satanist...sothinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

1)De la Dracula a plecat totul, deci tu - PA, vampirismul e luat.
2)Minti.
3)Nu esti nemuritor, nu sugi sange, nu transformi pe altii in vampiri deci...
4)N-am de unde stii. Tu te cunosti cel mai bine.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu clar esti subiectiva 100%, si nu vrei sa iei in considerare exemplul meu care bineinteles ca este doar un joc de imaginatie, menit sa explice ce spui tu, sub o alta forma

O diferenta mare intre mine si tine, este ca daca e sa existe o forta superioara Dumnezeu prin urmare si Satana, eu ma calugaresc (si nu fac misto) insa tu nu poti accepta si posibilitatea ca cele 2 sa nu existelaughing

Si tot nu mi-ai raspuns la intrebare, este sau nu "logica" ta ca un individ(ma dau exemplu pe mine, ca sa nu jignesc pe cineva) care cunoaste semnificatia semnului si il foloseste in continuare, este satanist?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

"este ca daca e sa existe o forta superioara Dumnezeu prin urmare si Satana, eu ma calugaresc (si nu fac misto)"- Pai ar fi cazul sa incepi facultatea de teologie si sa-ti alegi o biserica unde sa stai blushing.

"un individ(ma dau exemplu pe mine, ca sa nu jignesc pe cineva) care cunoaste semnificatia semnului si il foloseste in continuare, este satanist?" - Hmm thinking Ori e prost, ori incapatanat, ori nu da importanta, ori vrea sa faca pe smecherul, ori vrea sa devina satanist.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti multumesc din adancul sufletului pentru complimentehappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

"Iti multumesc din adancul sufletului"- Aha surprise, deci crezi in Dumnezeu.
Un ateu/agnostic adevarat ar spune ca sufletul nu exista.
La manstire cu tine.

Puteai sa alegi doar unul de acolo ca eu am pus "ori", dar tu le-ai vrut pe toate laughing. Cu placere, ce pot spune? laughing

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

"Aha surprise, deci crezi in Dumnezeu.
Un ateu/agnostic adevarat ar spune ca sufletul nu exista.
La manstire cu tine." -Nu-s ateu si nici agnostic(am zis agnostic, deoarece intr-o mica masura explica ce cred eu despre zei, religii etc) nu ma prea pot numi...si cred ca ai inteles gresit unele definitii iar la manastire ma duc atunci cand voi afla ca Dumnezeu exista sau Budha sau etc

"Puteai sa alegi doar unul de acolo ca eu am pus "ori", dar tu le-ai vrut pe toate laughing. Cu placere, ce pot spune?" -Poti spune ca oricare le-as fi ales, n-ar fi fost niste cuvinte "frumoase", da' ma rog...le-am ales pe toate, asa-s eu lacomhappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

Stiai ca s-a descoperit stiintific ca giulgiul gasit era a lui Iisus, nu?
La manastire cu tine.
Stiai si ca nimeni nu a putut demonstra fenomenul de Lumina Sfanta, nu?
La manastire cu tine.
Si stiai si de locurile pe unde a trecut Iisus cand a fost dus la rastignire(am un laspus), nu?
La manastire cu tine.

Concluzie : LA MANASTIRE CU TINE.

Meh, daca tu le vrei pe toate, eu nu te pot refuza rolling eyes...

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

M-ai spart, daca tie iti place sa crezi tot ce se spune, n-ai decat... si chiar nu inteleg ce tot zici de manastire? crezi ca ma oftici sau ceva?rolling on the floor

Si daca un lucru nu a fost dovedit nu inseamna ca e adevarat ( si nu ma refer aici neaparat la exemplele tale) nu cu mult in urma, oamenii credeau ca trasnetele vin de la Sfantul Gheorghe(?) ma rog, ca le da Dumnezeu...asta pana a adus stiinta o explicatie.

Favoritisme everywhere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

" si chiar nu inteleg ce tot zici de manastire? crezi ca ma oftici sau ceva? rolling on the floor" - Fiindca ai zis ca te calugaresti daca exista Dumnezeu.
Si cum exista rolling eyes... Acum trebuie sa te calugaresti.
Iar eu stiu ca calugarii se duc la manastire sau se baga in munti.
Tu ce alegi? thinking
A, si eu nu vreau sa oftic pe nimeni.

Ba a fost dovedit straight face.

| LePotato a răspuns (pentru LePotato):

Ok, fie cum zici tuhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am zis ca nu mai intru la "Religie", dar hai. E vorba de muzica.

Prietenul asta al tau are dreptate in unele parti.
Exista melodii care au melodii cu mesaje subliminale.
Iti dau si exemple:
Sad but true - Metallica
stairway to heaven- led zeppelin

Daaaar, exista si melodii fara mesaje sataniste si poti verifica trupe ca : Skillet, Red, Ashes Remain, Nine Lashes, Paramore, Linkin Park etc.

Si da, am vazut si eu documentare despre semnele masonice si alte chestii in desenele Disney si nu numai acolo.
Dar sunt atat de bine integrate, ca nu-ti dai seama asa usor.

| drutzix a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Ce e cu prostia aia de site? laughing)
Mi-am pierdut un minut din viata citind mizeria aia.
Jur ca ma gandesc sa fac un blog in care sa dau de pamant cu toti 'inteligentii' astia care scriu ce viseaza noaptea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Hm, sehmet din ce stiu e o zeitate egipteanca, e un semn pagan dar nu satanic, iar bufnita deseori a fost simbolul intelepciunii si a bunei perceperi de unde e satanic. Dar da bahomet sau tapul e un simbol asociat cu satanism.

| godless1859 a răspuns (pentru drutzix):

Si Lovendal e unul dintre "inteligenti"astia.

| drutzix a răspuns (pentru godless1859):

Da.da pe afara laughing

| godless1859 a răspuns (pentru drutzix):

Un om mai inteligent ca Lovendal, rar mai gasesti daca ai vedea ce posteaza, extraterestri, reptilieni, putin e o clona big grin

| drutzix a răspuns (pentru godless1859):

Mi-am aruncat putin ochii pe blogul ala, o tampenie de mari proportii laughing. As avea o ipoteza de ce multi oameni cad in capcana conspiratiilor.
Sunt curios daca mi-as face un blog realist oare s-ar uita careva pe el? thinking

| godless1859 a răspuns (pentru drutzix):

Eu sigur ma-si uita, restul lumii nu prea cred.

| WR104 a răspuns (pentru godless1859):

Hai sa facem hora mare

| gratargratar a răspuns:

Se cheama "sataniste" pentru ca promoveaza haosul: prin versuri, ritm samd. S-a dovedid medical ca ritmul influenteaza instinctele (de aceea, spre exemplu, manelistii sunt foarte "aprinsi").
De celalalta parte sunt versurile, care - majoritatea - sunt ori de'a dreptul imbecile ori incita la agresivitate. De altfel, majoritatea poetilor de "rap" sunt elevi cu corigente multiple.
De altfel, majoritatea muzicii care se fabrica in zilele noastre este un jeg cultural (poti lua toti marii "artisti" pe rand, romani si straini, si sa te convinge de asta).

| BogdanDediu a răspuns:

Unele melodii chiar sunt sataniste dar altele nu au nici o treaba cu satanismul!

| Termopile a răspuns:

RAPul nu e considerat satanist, rockul este considerat satanist pentru că asta e el satanist. De ce este satanist pai na au și sataniști ăștia o muzică a lor doar nu oi fi vrut să asculte muzică populară. Muzica rock e muzica satanistilor pentru că asta e muzică satanista ce vrei acum. Asta e muzică prin care sataniști i se roagă lui satan așa e la ei, că sunt și creștini care din păcate ascultă rock e problema lor, eu nu am ce să fac decât să îți recomand să nu asculți astfel de gen de muzică pentru că nu e bine să te încarci cu tot felul de mesaje sataniste. RAPul nu e satanist de fapt dacă mă întrebi pe mine RAPul este cel mai bun gen de muzică nu se va compara cu rockul niciodată.

| viorezu a răspuns:

Sunt intr-adevar simboluri in emisiunile televizate dar nimeni nu poate spune se semnifica, am verificat eu insumi NU de la videouri pe youtobe ci la filmele originale cel mai des intalnit fiind triunghiul (piramida) cu un ochi. Sunt multe teorii dar na-i cum sa stii care e cea buna. Insa gandeste-te ca de ce ar pune cineva semnele acelea daca oricum nu le observa nimeni.

| Andreea90000 a răspuns:

Faza e că oamenii din ziua de azi (majoritatea) cred că muzica rock constă doar în black metal și că rockerii sunt ceva gen emo (la stil), că se îmbracă în negru, că-și lasă plete, că-și pun cercel nu știu unde, dar nu e adevărat.Adică nu toți rockerii ascultă black metal, nu toți se îmbracă în negru și sunt niște ciudați.Sunt și rockeri care ascultă rock vechi, de calitate și cu un mesaj.Ideea este că dacă asculți rock nu înseamnă neapărat că ești satanist.Cunosc oameni care ascultă rock și sunt credincioși, nu cred că are o mare legătură cu religia. Evident, sunt și unele melodii a căror mesaj este că Dumnezeu nu există sau că este bine să-ți vinzi sufletul (melodii care duc spre rău).Nu poți să spui despre un artist că este mason doar pentru că a făcut semnul OK sau semnul victoriei, fără să știe că aceste semne sunt sataniste.Am văzut și eu diverse documentare pe internet în care se spunea că artiști precum Smiley, Delia Matache, Marius Moga, Inna, Andra ar fi masoni și mi se pare o prostie.Cât despre Illuminati...este o organizație masonică care am înțeles că ar fi fost "inventată" de nu știu ce prinț.La mine în oraș e mare "tam-tam" cuchestiile astea,toată lumea e cu Illuminati, dacă văd că unu' a desenat un ochi toți vai Illuminati,nu știu ce... dacă una are ceva cu Hello Kitty, Illuminați, dacă e desenat un triunghi pe undeva, Illuminati.O prostie, pe bune.Vor ajunge să zică și că problemele e geometrie cu triunghiuri sunt masonice.În mare sunt de aceeași părere cu tine.Tot despre Illuminati știu că semnul lor (piramida cu ochi) are următoarea semnificație: ochiul prezintă o glandă care controlează subconștientul (cea care te face și să visezi) numită glanda pineală (deoarece are forma unui con de pin). Această glandă mai este numită și "ochiul minții" sau "al treilea ochi", iar masonii cică îl consider ochiul lui Lucifer sau ceva de genul, dar ciudat este cum semul Illuminati este considerat de alții ca fiind "ochiul lui Dumnezeu", iar piramida reprezintă Sfânta Treime.Deci nimic n-are sens în lumea asta laughing)