| anonim_4396 a întrebat:

Se spune ca in aceasta seara se va face luna rosie(chiar se face, are loc o apocalipsa) Si in Biblie spune ca inainte de venirea lui IIsus cu o zi inainte se va face Luna Rosie si va avea loc in timpul Pastelui Evreiesc... Astfel multa populatie crede ca maine 16.04. 2014 va veni sf. lumii? Voi ce credeti? Sincer sunt cam speriat...

21 răspunsuri:
| AragorN88 a răspuns:

Luna se face rosie de fiecare data cand este eclipsa de luna. Aceasta se datoreaza faptului ca razele soarelui sunt "filtrate" (aceasta lumina nu este doar filtrata, ci si imprastiata daca pot sa zic asa) de atmosfera pamantului si acestea cad pe luna, acesta aparand rosie. Acelasi fenomen intampla si la rasaritul si la apusul soarelui.
Ca sa intelegi mai bine fenomenul, imagineaza-ti ca esti pe luna in timpul eclipsei, din perspectiva ta observi cum "apune" soarele in spatele pamantului.

| mODIN a răspuns:

Au avut loc milioane de apocalipse pana acum! Trebuie sa fi retardat mintal sa mai crezi ca vine apocalipsa.

| Mădă0611 a răspuns:

Salut!
Da, si anul trecut a fost albastra, totusi, n-am vazut nici un strumf. thinking Nu inteleg de ce esti speriat de sfarsitul lumii daca esti crestin, nu asta e dorinta ta, sa-l vezi pe Iisus si sa mergi cu el in rai?

| sublime89 a răspuns:

E doar o eclipsa de Luna, ca oricare alta. Cateodata se nimereste sa fie in timpul Pastelui, pentru ca Pamantul, Soarele si Luna chiar nu tin cont de sarbatorile imaginare ale oamenilor.

| CinevaNou a răspuns:

Alt sfarsit al lumii? abia astept!

| Moisie a răspuns:

1 Apocalipsa nu are legatura cu culoarea lunii.
2 In Biblie Nu scrie niciunde despre venirea lui Isus pentru ca Isus nu "a venit" ci s-a nascut ca toti copii.
3 Evreii nu au paste, pentru ca ei nu au un personaj care a inviat, ci au sarbatoarea Pesacului, ziua cand au fost salvati de sub robie de catre Dumnezeul lor si nu al crestinilor, pentru ca Dumnezeul lor Nu are copii asa cum are "dumnezeul" crestinilor.
Ai grija sa nu umbii panicat de atata frica ca daca nu ai mintea clara cand treci strada, te poate lovi o masina, si pentru tine lumea se va sfarsi desinitiv, asa ca pazea si mai lasa naibii prostiile legate de Biblie pentru ca Biblia este o maculatura pe care nici Isus si nici Dumnezeu Nu o recomanda nimanui niciodata, asa ca ce rost are sa-ti bati tu capul cu ea?

| HueyFreeman a răspuns:

Si ca de fiecare data, sfarsitul vine si are loc instant, ca de ce nu.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Matei 24:36 - " Iar ziua şi ora aceea nimeni nu le ştie, nici îngerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatăl."

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are loc o eclipsa* ma scuzati!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ca as fi ateu, dar biserica este cea mai mare institutie mafiota din istorie, mai bine stai acasa si te rogi la icoanawinking

| DanielVălean a răspuns:

E o eclipsa nu iti face probleme si in plus acea eclipsa a trecut a fost cam pe la 10 nu-ti mai face probleme. happy

| dany248y a răspuns (pentru DanielVălean):

Esti ateu?

| DanielVălean a răspuns (pentru dany248y):

Eu? NUUUU! Doamne fereste? Cum sa fiu ateu?

| dany248y a răspuns (pentru DanielVălean):

Nici eu nu sunt.intrebam si eu pentru ca majoritatea ateilor dau raspunsuri din astea

| DanielVălean a răspuns (pentru dany248y):

Nuu, eu merg la Biserica Duminica de Duminica si saptamana aceasta merg la slujbe nu sunt ateu.

| dany248y a răspuns (pentru DanielVălean):

Si eu

| DanielVălean a răspuns (pentru dany248y):

Bravo.

| dany248y a răspuns (pentru DanielVălean):

Esti intrat pe facebook

| KodrutZ a răspuns (pentru DanielVălean):

Faptul ca mergi la ghisărică nu inseamna nimic. Cum au zis si altii, mai bine te rogi pentru tine. Biserica nu e loc de practica a credintei, ci de ucidere a ei. Daca Iisus s-ar intoarce pe pamint, popii ar fi primii care l-ar ucide din nou ca le-ar strica afacerile. E trist ca nu reusesti sa vezi asta. Nu e nici o problema in a fi credincios, la fel cum nu e nici o problema in a fi ateu. Problema apare atunci cind iei de bun tot ce iti baga pe git altii si nu treci prin filtrul propriu.

| Nero a răspuns:

Adevar graiesti...

| angus35 a răspuns:

Sfarsitul lumii nu va veni maine 16.04. 2014 pentru ca sunt multe evenimente care inca nu s-au intamplat.