| Mariani_Roberto_1993 a întrebat:

Cati dintre voi sunteti ortodoxi? Si care aveti credinta in Dumnezeu, Si care tineti post, Si care va rugati. Asta este intrebarea mea?

Răspuns Câştigător
| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Foarte bine. Funda? happy

29 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Mai Mariani_Roberto_1993 ori esti prost ori te faci.Am vazut mai inainte raspunsul tau adresat mie de la cealalta intrebare.Am sa iti dau un raspuns pentru tot.Toate aceste personaje fictive pe care le tot mentionati din biblie sunt "adevaruri" pe care voi, cei ahtiati de religia crestina, le tot bagati pe gat oamenilor.Eu nu cred nici in Dumnezeu, nici in Alah si nici in Buda.Toate aceste divinitati sunt bune doar pentru mintile slabe.Aceste minti slabe sunt sejururi de vacanta pentru idolii vostri inexistenti, adica pentru voi.Aceste zeitati pe care le toti mentionati au adus moarte multor persoane si care ar trebui abolite din mintea oricui.Crezi in Dumnezeu? Spune-i sa iti faca un oral si vezi daca te va pedepsi. Daca te va pedepsi, eu voi fi primul care voi renunta la o astfel de atitudine.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru MskDesign):

Auzi Mai MskDesign daca sunt prost sunt pentru tine dar daca ma prefac
? Daca tu le crezi fictive raspunde la urmatoarea intrebare ai plans dupa cineva care ti-a fost drag si ai pierdut? In biblie nu sunt adevaruri sunt si minciuni da eu nu oblig pe nime sa faca ce fac eu, ar fi culmea sa ma duc la wc si sa vi si tu dupa mine daca eu cad acolo cazi si tu nu? Exact asa nu vreau si nu oblig pe nimeni ateu, catolic, ortodox = Oamenii nu, Pentru ca Dumnezeu nu e un Om, Si intrebarea era alta tu esti mai desteapta raspunzi gresit... Pentru ca nu ma cunosti, Nu poti spune despre ca am idolii

| MskDesign a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

laughing
Eu nu plang nicioadata si nu o lua personal. Vreau sa te intreb ce anume inseamna mai exact Dumnezeu pentru tine?
Apropo! Daca te uitai pe profilul meu vedeai datele mele.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru MskDesign):

Nu o iau personal pentru ca nu am de ce, cand erai copil fara sa iti dai seama nu ai plans? Nu o lua personal laughing))) Pentru mine Dumnezeu este Tatal Cuvantul cel din tai, ca multi va imaginati ca Dumnezeu este Om ca noi aici gresiti...

| MskDesign a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Nu imi imaginez ca Dumnezeu este un om.Nici un personaj fictiv,dintr-o carte, nu poate fi om, ci doar un personaj al acelei carti, numita Biblia.A plange este uman, dar sigur iti spun ca nu este ceva care apartine de religie. Dumnezeu este doar o scuza pentru creduli.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru MskDesign):

De ce spui ca e personaj ce te face sa crezi ca e un personaj, Dumnezeu nu e o scuza doar tu o vezi asa, Spunem mie ti-a fost dor de cineva te intreb?

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru MskDesign):

Tu iti imaginezi ca Dumnezeu e personaj fictiv, dintr-o carte e bun asa, Mintea ta face necunoscutul personaj fictiv Lai cunoscut pe Dumnezeu? Lai vazut? de ce spui ca e personaj fictiv? E doar in mintea ta happy Dumnezeu=Necunoscut ca nu-l cunosti ai facut Necunoscutul personaj fictiv gandest bine...

| Dorugar a răspuns:

Poti sa te exprimi mai scurt, si anume "cine crede totul fara sa stie nimic"!
Daca ai stii mai mult despre originea diabolica a ortodoxiei nu ai mai fi intrebat atat, si am spus "origine diabolica" pentru ca religia ortodoxa NU vine de la Dumnezeu, si nici Biblia si nici Isus nu o recomanda niciodata nimanui!

| Neo12 a răspuns:

Sunt ortodoxă. Cred în Dumnezeu, ţin post, îmi fac rugăciunea în fiecare seară. Ţi-am răspuns la întrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-s ortodox.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru anonim_4396):

Bravo nici eu n-am fost! Te apreciez ca esti stabil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Acum de ce esti?

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca mi-a dat o putere dansul

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Eu iti dau un sfat..Nu iti spun sa nu mai crezi in Dumnezeu sau sa iti schimbi neaparat religia dar incearca sa nu te duci la biserica. Ce e acolo este impotriva Bibliei. Acum tu alegi daca esti cu adevarat crestin sau crestin ortodox.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru anonim_4396):

Iti spun ca ai dreptate da nu toate Bisericile si cum e asta de la Bucuresti are Catedrale, si Iisus ura banii nu, a vrut sa le darame si Templu, si a spus cal facea inapoi in 3 zile nimemni nu-i perect, Bogatia cu Dumnezeu nu sea aseamana, ca umbla in bmw si luxuri, sunt preoti lu Satan

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Ma bucur ca ti-ai dat seamawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Asta este intrebarea mea?"
Daca ai postat-o, a ta este.

P.S. ortodocsi se scrie.

| Mariani_Roberto_1993 explică:

Eu nu sunt judecator, doar de curiozitate Sunt crestin sunt ortodox, in fine cum se scrie crezi cal voi corecat nu las sa fie asa, Ce v-ati suparat asa ca v-am intrebat, vam dat in cap? Am intrebat simplu si este altul daca ati observat si nu v-am intrebat cum se scrie scriu cum vreau, Daca omul vrea sa spun e liber sa o faca nu traim int-o lume libera?

| Mariani_Roberto_1993 explică:

Si daca ma duc ma duc la tara la ai mei la Manastire da eu nu-s genu sa pun, 1 leu asa cate o data, ca Dumnezeu ii uraste si pe toti care fac profit din Sfanta Religie, Sa ne reamintim Iisus vroia cati mai multi oameni simpli cu el, Astea vreau cu ei cati mai multi oameni ca sponsori luat-o asa, Cate sa mai faca nu-s peste 400 in Romania, de asta le trazne cand fulgera nu, Eu vreau sa dispara excrocaria asta cu banii, ca nu le trebuie buiserici ca si asa cate sunt nu stiu cati merg si cati se inchina, Si eu sunt crestin si deschideti ochii crestinilor ca Dumnezeu nu prime Banii la El rugaciuni, Nu ca cine o avut treptate si asa va fi ca veti fi revoltati cum scrie in biblie va vor lua totul astea preoti e vorba, si ca toate credintele vor fi la un loc mai incolo nu acum, Daca vrei sa te mantuiesti cu banii nu te mantuiesti nu-ma cu rugaciuni.

| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Dar tu faci toate lucrurile astea? De ce nu esti la biserica, ci stai pe neturi? Nu exista crestin perfect ok? Intrebarea o consider fara sens.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru CatelusaCuParulCret):

Deci eu nu sunt preot nici n-am urmat o scoala, ahahaha

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru CatelusaCuParulCret):

Eu nu-s crestin perfect nu am spus asta nicaeri, pentru ca nu sunt in tara si nu ma duc la alta credinta raman la cea ortodoxa, stau pe net si invat ceva si nu am spus ca sunt perfect, Considero cu sens.

| CatelusaCuParulCret a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Ai pus intrebarea ca un fel de dojana asupra crestinilor. O intrebare nu ar trebui sa fie in genul asta, ca nu ar mai fi intrebare. Era culmea sa spui si funda la sfarsit.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru CatelusaCuParulCret):

Hai sa iti spun ceva e problema ca te intreb ce mai faci? Considero in sensul asta

| CatelusaCuParulCret a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Foarte bine. Funda? happy

| dani145 a răspuns:

In primul rand nu intreba omul daca tine post. E problema lui. In al doilea rand nu intreba pe nimeni daca se roaga. Ii treaba lui daca o face sau nu. Doar el va da judecata in fata Lui Dumnezeu pentru aceasta, nu tu. Intelegi?

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru dani145):

Nu am obligat si nu am fortat pe nimeni sa spuna, care vrea o face care vrea nu ca nu am spus va oblig

| bunadimineațaa a răspuns:

Sunt atee b-)