| AlinaHighSoul a întrebat:

Ce credeti despre satanisti? Ati experimentat? Din cate vad satanismul inseamna credinta in Zeii antici si alte practici antice spirituale, nimic despre ce este spus de oameni. Va rog sa cititi inainte:

https://www.seruah.com/ce-cred-altii-ca-facem-vs-ce-face m-noi.html

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Azi am vazut o pagina de a voastra pe Facebook ca reclama, am dat clik si eu https://www.youtube.com/watch?v=FUhu7lgeKPc
ce vrea sa insemne porcaria aia? am mai auzit de satanisim modern o porcarie parerea mea, aveti si porunci si afirmati ca cica sunteti ateisti dar credeti in satana, parerea mea sunteti niste copii de 13, 14 ani fara viata, rebuturi ale societati, hotarativa ma ce sunteti draci sau ateisti, un ateu nu are nevoie de o filozofie satanista, exista umanismul, am intrat si acolo pe site un om intelectual nu e satanist asta e clar

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

De fapt satanistii moderni sunt atei. Nu cred in Satan, il vad doar ca un arhetip/model, nu ca pe un Zeu real. In rest satanismul lor e un crestinism intors pe dos.

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Tu esti satanist? nici tu nu crezi ca exista dumnezeu, esti ateu man

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Sunt cam conspirationisti. Daca nu le convine ceva, dau vina pe evrei. Orice carte care este in contradictie cu ideile lor este facuta de evrei. Poate e si vina varstei...

ti ai gasit tovarasi de credinta sa spun asa

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

Ti-ai gasit tu spalati pe creier dupa care sa te iei. Multi doar isi dau cu parerea cand habar n-au pe ce lume se afla si cred toate bazaconiile pe care la propaga media.

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

Iar incepi cu dumnezeu si zeul evreilor laughing
Lasa asta bossulica, tu nu stii sa faci diferenta intre "Dumnezeu" si zeul evreilor si crezi ca este acelasi lucru.

| T0T a răspuns:

Ce să experimentez? Să cred orbește în zei ca oricare alt religios? Nu văd cu ce m-ar ajuta sau cu ce ar fi avantajos față de alte religii(unele mai dau și virgine).

| xerxes1 a răspuns:

Stiu de ei de mult timp.Nu merita nici macar interesul.Sunt niste rataciti ai soartei.Este un rahat de religie cu alte reguli si alti zei la fel de inexistenti ca ai crestinismului.

| AC4S4 a răspuns:

Toti cei pe care i-am intalnit pe site-ul asta sunt mai mult sau mai putin aroganti. Spiritualitatea lor ii indeamna la ura, deci nu consider ca este buna.

Sunt cam conspirationisti. Daca nu le convine ceva, dau vina pe evrei. Orice carte care este in contradictie cu ideile lor este facuta de evrei. Poate e si vina varstei...

| FaraNumePls a răspuns:

O parere destul de buna. Stiu ca era o chestie ceva de genul ca daca cine iti da una sa întorci si celălat obraz. De ce sa il întorci când poți să îi dai tu una celui care ti.a dat primul? rolling on the floor No hate

Răspuns utilizator avertizat
| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

Se inchina Satanei.
Gasesti aici despre ei.
https://ro.m.wikipedia.org/wiki/Satanism
E diferit fata de ceea ce crezi tu.

| Golyat18 a răspuns:

Crepatea# Cristos sa te #rape de bla#tama#a! Pui pui pui, sca#ba

| Golyat18 a răspuns:

Satanistii promoveaza nazismul. Plus ca doctrina lor spune ca satan a fost numit in mai multe feluri si din toate ei si l-au ales fix pe satan ca sa sperie lumea. Apoi ca ei mai promoveaza si partea intunecata si multi de pe forum sunt copii. Desi poate fi adevarata treaba cu evreii si reptilienii pe care o spun ei, nu cred ca trebuie sa fii satanist sa te opui implantului cibernetic si sa nu te lasi tampit/tampita de crestinism.

| Golyat18 a răspuns:

Eu zic ca mcprv are 10 sata#e si 4 diavo#i in el.
L-au inviat din locuinta mortilor si cauta razbunare cacanduse pe basca mea.
Si chiar nu i-am facut nimic asta ma enerveaza.

| Golyat18 a răspuns:

Mcprv #ugi #ula femeia din endor l-a sculat chiar pe Samuel nu reiese de nicaieri ca era demon daca ar fi fost asa ar fi specificat biblia, dar din moment ce biblia "spune adevarul" atunci inseamna ca l-a sculat pe Samuel findca spune ca l-a sculat pe Samuel.

| Aslam a răspuns:

N-am nicio parere. Nu le cunosc credinta, zeii, sau mai stiu e ce.
Niciodata nu m-au interesat subiectele despre credinta, religie, Dumnezeu, Satan, Alah. ***.
Stiu doar ca o fosta iubita de a mea din liceu era gothica, si era innebunita dupa povestile cu satanismul. rolling on the floor)

| RAY a răspuns (pentru Aslam):

Si nu te a sacrificat noaptea in pat?

| Aslam a răspuns (pentru RAY):

Neah, n-am ajuns la punctul ala. Ne-am despartit dupa 2 luni de relatie. Ea cauta doar barbati care isi pot devota sufletul Satanei. laughing) Fata credea tot ce scria in cartea aia satanista de 15 lei. rolling on the floor)

| adrian3224 a răspuns:

Vaca proasta, Satan o sa te pedepseasca.