| anonim_4396 a întrebat:

Ce fel de persoane credeti ca sunt urmatoarele persoane publice:Lady Gaga,Marlin Monson,Adam Lambert,Boy George?
Ce orientare religioasa considerati ca au fiecare in parte?
Ce credeti ca vor sa transmita prin muzica lor(in special versurile anumitor piese)!,stilul vestimentar, excentricismul de care dau dovada atat pe scena cat si in viata personala?

Răspuns Câştigător
| LaurD3athAng3l a răspuns:

Lady Gaga am vazut ca in videoclipurile ei cam face semne *Illuminati* nu stiu ce orientare religioasa ar putea sa aiba ea.

31 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Marylin Manson* e ateu.
Prin versuri si vestimentatie transmite nevoia oamenilor de a se revolta.

| anonim_4396 explică (pentru mODIN):

Ateu?!
Nu stiu de ce dar nu consider ca un ateu se comporta asa(asta in primul rand)!

| mODIN a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar cum se comporta un ateu?

| anonim_4396 explică (pentru mODIN):

Obisnuit!(in cazul in care nu are probleme psihice desigur)
Ti se pare ca el se comporta ''obisnuit''?
https://www.google.ro/......ps?/search
Defineste ''obisnuitul''!
Asta ti se pare ''obisnuit'''...mai bine spus comportament adecvat...NORMAL?!
(si nu aduce cu argumente faptul ca ''asta e showbizul''-nu tine!

gandeste-te la Hitler -la modul in care a ''convertit'' o multime de oameni pentru ai sustine fanatismul si ideile anti-semite care au dus la uciderea a mai bine de 6 milioane de oameni!
Desi era labil psihic ''purta'' masca de conducator (''fhurer'' )ce avea sa salveze Germania!
Dar stim de fapt urmarile!
(si el nu facea parte din showbiz) : )

Mie mi se pare ca vedeta care la inceput poarta ''masca'' devine treptat ceea ce promoveaza(de multe ori gunoaie-ca si ex dat)!
Pacat...chiar are o voce buna, putea face un alt fel de ''show''!

| mODIN a răspuns (pentru anonim_4396):

Omule,el face toate astea pentru publicitate. Daca asculti interviuri cu el iti vei da seama ca de fapt e chiar un om inteligent.

| anonim_4396 explică (pentru mODIN):

Refuz sa consider machiajul lui de om decedat drept ''publicitate''! : ) (in plus e machiazul lui zilnic-nu cred ca e doar show -ci cred ca face parte din viata lui!-ceea ce e fukin creepy!

Cat despre persoane inteligente-nu am afirmat ca n-ar fi!

''Portretul robot al psihopatului

Personalitatea psihopatica este inca insuficient cunoscuta in medicina de specialitate si psihologie. Robert Hare sustine ca psihopatii din societate sunt greu de identificat pentru ca inteligenta ii ajuta sa ascunda problemele emotionale pe care le au sub masca normalitatii. La prima vedere fac, de obicei, impresie foarte buna, afisand o normalitate impecabila. Acest medic a reusit sa identifice anumite caracteristici ale pshihopatilor. Iata care sunt acestea: ''

Sursa:
http://www.ziare.com/......ti-1156163

| mODIN a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nu prea intelegi conceptul de publicitate nu-i asa? Hai sa-ti explic eu:Marilyn Manson face chestii socante ca sa atraga atentia lumii, acestia sunt socati(ca tine) si se duc sa povesteasca despre el tuturor.(cum faci tu chiar cu intrebarea asta).Si asa devine el mai cunoscut.Vezi?

| anonim_4396 explică (pentru mODIN):

Eu am inteles conceptul de ''publicitate'' inainte sa mi-l explici tu! Mersii oricum...ca-i incercat

Ceea ce nu inteleg este de ce toti incearca sa ''socheze'' in acelasi mod(parca copiat) -''sunt gay'','''sunt lesbiana'',''sunt ateu'',''sunt satanist''',''fac parte din iluminatii'',''sunt bisexual''...''sunt travestit(a)'' +imbracamintea ''socanta'' : ) nu mai gasesc oare alte modalitati de a iesi din anonimat?!

Nu este de mirare ca toti mai multi copii(''fanii'' unor asfel de çelebritati'') devin emonisti, dependenti de droguri, homosexuali, satanisti...

Si apoi vine o scuza jalnica pentru a motiva toate acestea:''E doar show-nu stiti?! O doamne nu ati auzit de conceptul de publicitate?''
Editez: J A L N I C!

| mODIN a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce ti se pare socant sa fi gay, lesby, ateu, satanist sau bisexual? Ce naiba ti se pare ciudat in astea? Ce urmeaza? E socant sa fi negru? Chestile pe care le-ai enumerat sunt normale.
Si legat de fanii acestor trupe: Emolaii sunt niste pampalai care cer atentie.Nu stiu ce treaba au drogurile cu muzica. Sexualitatea e ceva cu care TE NASTI! N-am vazut pe nimeni sa asculte Judas Pries si dupa sa vrea sa faca sex cu cineva de acelasi sex.Si nici invers.

| anonim_4396 explică (pentru mODIN):

Tie de ce ti se pare atunci gresit... sau ma rog cum ti se pare sa fii crestin?(ma refer DOAR la partea cu satanismul din cele mai sus enumerate de tine)!

''E socant sa fii negru?''

Evident ca e NORMAL sa fii negru... doar nu alegi de dinainte(de a te naste) ce nationalitate vrei sa fii, nici cine(numele ti se pune) iar familia de asemenea nu o poti alege!

Eu ma refer la alegerile pe care le faci DUPA NASTERE(nu la ceva ce NU POATE FII SCHIMBAT) si evident... dupa ce esti destul de matur sa poti lua deciziile corecte!

Nu am afirmat ca e socant sa fii gay sau ateu!

Dar e interesant faptul ca persoane care sunt ''atei'' ...asa ca si tine(adica nu cred in Dumnezeu-caci asta inseamna ateismul)!-aceepta totusi cu bratele deschise satanismul! ..sau prin faptele lor(mai putin ''de suprafata''..sau chiar evidente...cum ar fi ''showrile'' si ''publicitatea'' ii demasca!

| mODIN a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca noi ateii cercetam.Mi-am dat seama ca satanismul nu este o religie.Nici pe departe.Satanismul este mai mult un principiu de viata(daca pot sa-i spun asa).

| anonim_4396 explică (pentru mODIN):

Si crestinismul(CRESTINISMUL nu religia!)-(ma refer la A CREDE IN DUMNEZEUL BIBLIEI)-nu este un principiu de viata?
Astept raspunsul tau cu nerabdare!

| mODIN a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda,ai dreptate.

| anonim_4396 explică (pentru mODIN):

Care parte?-ce anume consideri adevarat din afirmatia facuta de mine -mai exact?

| mODIN a răspuns (pentru anonim_4396):

Omule,ti-am zis ca ai dreptate.Ce mai vrei de la sufletul meu?

| sublime89 a răspuns:

De unde sa stiu ce "orientare" religioasa au, daca nu stiu nici macar ce orientare sexuala au? laughing

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

Iti spun eu : )
Lady Gaga-bisexuala
http://www.youtube.com/watch?v=3U5Jn46wUpA
..si posibil hermafrodita

Marlyn Monson-nu stiu...

Adam Lambert-gay
http://www.youtube.com/watch?v=2gSW7ytC8BA
http://www.youtube.com/watch?v=PQSLPQpkb7s

Boy George-gay
(nu cred ca mai ai nevoie de linkuri -nu? ) :))

| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, atunci inseamna ca ar trebui sa fie toti atei. laughing Poate Manson e satanist, stiu eu.

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

Cred ca toti ar putea fi satanisti...Marylin Monson e SIGUR!
Sau ti se pare ca asa arata un ateu?
https://www.google.ro/......ps?/search
Daca un simplu ateu arata asa atunci cum arata un satanist?!

| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

El o fi satanist, dar nu stiu daca si Adam Lambert sau Boy George ar fi. Ei nu prea arata a satanisti.

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

Nu prea arata...adevarat!
http://mediaexposed.tumblr.com/post/8290796659/adam-lamberts-tattoos
Dar tatuajele? De ce din mii de modele existente a decis sa si le faca tocmai pe acestea?(atat de reprezentative de alfel in ''congresul'' iluminatilor(satanistilor)?
Se presupune ca un tatuaj reprezinta ceva semnificativ pentru tine, ceva definitoriu...aceste tatuaje il definesc?!
Daca da in ce sens?

Multi spun ''sunt doar tatuaje'' -ce conteaza?
Dar ele -ne definesc intr-un fel!
Altfel de ce le-ar mai face?

https://www.google.ro/......ps?/search

..si mai sunt si semnele tipice iluminatilor -pe care le face adesea ''din greseala''!

Adunate rezultatele...

Boy George-aceeasi poveste

| KhludCiprian a răspuns:

"Ce fel de persoane credeti ca sunt urmatoarele persoane publice"
Sunt muzicieni ce doresc intre altele cu faima sa castige bani. Multi bani.
Si de asta nu cred ca e legat decat de ideea ca ei incearca sa socheze.

Mai poti adauga la lista ta Darren Hayes: ce e si el gay si ai sa vezi la Eurovision 2014 intrarea Austriei ce e un transgender.

| anonim_4396 explică (pentru KhludCiprian):

Adica consideri ca fiind o persoana publica (care trebuie sa vanda ''imaginea'' ) trebuie sa renunti obligatoriu la convingerile religioase (de orice fel) in fata camerelor de filmat?(cel putin)...trebuind de asfel sa accepti '''notiunile standard'' pentru a avea succesul dorit?

| KhludCiprian a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, doar consider ca sunt lucruri exact separate.

Personal, prefer sa ascult muzica lor (sau ce au de oferit). Sunt actori ce joaca rolul unor drogati, criminali in serie, prostituate, etc. Asa este rolul lor si sunt platiti pentru asta, si daca isi joaca rolul bine este o sansa sa fie tinuti minte.

Stii tu, Al Pacino fiind diavolul in Avocatul Diavolului, sau Darren Hayes cu "Truly, Madly, Deeply" sau George Michael cu "Careless Whisper".

Toate aceste pozitii publice sub care sunt cunoscute aceste persoane nu schimba nimic in ceea ce cred sau ce le place, nu ti se pare normal?

Stii, primarul Berlinului este in mod public Gay, sau daca te uiti la Big Bang Theory, Sheldon Cooper (actorul, nu rolul) e la fel. Din cate stiu Berlinul e mai bun decat Bucuresti-ul si actorii nostri hetero nu sunt mai amuzanti decat Sheldon, nu?

Aaaa, si mai ales Jack Andraka: http://en.wikipedia.org/wiki/Jack_Andraka

Ai auzit de el? A gasit o solutie la descoperirea cancerului in faza incipienta (cand e de obicei vindecabil, sau cel putin mai usor de mentinut), si e la fel gay.

A fi gay si a avea o contributie magnifica cred ca e mai importanta contributia decat faptul ca e gay, nu? Daca iei cineva ce e tipic heterosexual, de exemplu un preot (cel putin asa ar trebui) si nu contribuie cu nimic la societate, decat cu mesaje cum ar fi rusinos ca omul sa se traga din maimuta, si ca oamenii de stiinta au innebunit; si compari cu un om de stiinta ce contribuie in a vindeca vecinul tau sau iti canta un cantec uimitor ca Elton John, si pentru mine nu e nici o alegere in cine e mai util pentru societate si cine e o "scarba" pentru ea; cine iubeste aproapele si cine o calca in picioare; tu nu vezi la vel?

| anonim_4396 explică (pentru KhludCiprian):

Eu nu ma refeream doar la faptul ''a fi sau a nu fi gay''-nu mi se pare ca acest subiect are vreo relevanta '' deosebita''...consider ca lumea e LIBERA sa aleaga
...totusi adaug acest lucru unor lucruri mai ''deosebite''
http://ro.wikipedia.org/wiki/Illuminati
Ce crezi despre acest subiect?

| KhludCiprian a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot asta, stii Tom Cruise si John Travolta sunt ambii scientologi. Scientologia e chiar scarry stuff! Totusi nu s-a schimbat viata muritorilor cu mai nimic din cate inteleg.

| anonim_4396 explică (pentru KhludCiprian):

Ca sa explic mai bine ce voiam sa zic(intreb)!
De ce toti acesti artisti(si altii multi de genul) atrag atentia doar prin lucruri de genul:''sunt gay'','''sunt lesbiana'',''sunt ateu'',''sunt satanist''',''fac parte din iluminatii'',''sunt bisexual''...
Se intelege de la sine ca o vedeta trebuie sa atraga priviri, aplauze, critici (fie ele si negative)...dar de ce TOTI adopta acest ''stil''?

Mai mult -aproximativ toate vedetele in special cele mentionate au tatuaje stranii pe corp unele intruchipand ''ochiul lui horus''-semn ocult
Intrebarea:de ce din atatea mii de forme de tatuaj l-au ales tocmai pe acesta?
(se presupune ca un tatuaj reprezinta ceva ''semnificativ'' din viata unei persoane -deci ce semnificatie au pentru acestea?!)
https://www.google.ro/......ps?/search

Semnele oculte facute pe scena si nu numai...ce reprezinta ele stim deja!-dar ce scop au EXACT?
http://www.youtube.com/watch?v=ga1RJLD-ax8

''Totusi nu s-a schimbat viata muritorilor cu mai nimic din cate inteleg''
Potrivit surselor din cadrul CIA, venite de la cei care se opun Noii Ordinii Mondiale, CIA a angajat în 1977 muncitori pentru a construi tuneluri subterane sub Disneyworld. Aceşti muncitori au fost condiţionaţi să ţină secretul şi nu au primit decât informaţii minime cu privire la motivul pentru care CIA se implică în construirea unui parc de distracţii. Sub Lacul Holden a fost construit un mare centru de programare mentală. Acesta se află la numai câţiva kilometri distanţă de Disneyworld. Deşi au fost luate măsuri foarte riguroase pentru a-l ascunde, în decursul timpului au fost intentate numeroase procese (federale şi statale) de către victimele care doreau să dezvăluie existenţa acestor tuneluri şi a centrului de programare. Din această cauză, până la urmă, tunelurile împreună cu centrul de programare mentală au fost închise, iar publicului i-au fost prezentate două tuneluri „noi", unul pentru control tehnic şi celălalt pentru actori.

Sursa:
https://deschideochiicrestine.wordpress.com/category/mesaje-subliminale/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Https://www.youtube.com/watch?v=0qS7nL43s8w
evit mainstreamul si asta face ca toata muzica pe care o ascult sa fie facuta de mistici cu mistici diferite.
poti sa ai un interes pe crowley in paralel cu biblia.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu prea am inteles ce vrei sa spui cu ''poti sa ai un interes pe crowley in paralel cu biblia''?
Esti putin ambiguu...ce inseamna mai exact pentru tine ''interes paralel'' cu biblia?

| Teardrop a răspuns:

Lady Gaga e prea obsedată de faimă, şi şi-ar vinde şi rinichii pentru încă o mână de fani. Nu cred că are vreo orientare religioasă.

Marlyn Manson e tare, dar nu-i genul meu. Şi e ateu. A spus-o singur.

Adam Lambert e unul dintre puţinii tineri talentaţi, care poate să ducă mai departe tradiţia muzicii rock. Îmi place. Şi nu-mi pasă câtuşi de puţin de orientarea lui religioasălaughing

Pe Boy George nu-l ştiu.

Şi toţi vor acelaşi lucru: să-şi câştige faima. Marlyn Manson a singurul care chiar vrea să exprime ceva prin vestimentaţie: revolta. În rest...Adam cred că doar încearcă să iasă în evidenţă, şi Lady Gaga vrea să intre în istorie ca cea mai penibilă femeie.