| Superior a întrebat:

Ce mai e pe aici? In ce mai crede fiecare?
Da, cred in Dumnezeu,

12 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Acelasi tipar ca acum zece ani:

Ateii: "Cum sa nu crezi in evolutie? Mai deschide, bro, o carte!"
Ortodocsii: "La ce sfant trebuie sa ma rog cand nu pot plati factura la gaz?"
Protestantii: "În eclecticismul perspicace al ontologiei contemporane, se conturează o alchimie conceptuală plină de conotații paradigmale. Interconexiunile subtile dintre epistemologie și fenomenologie devin tangibile în reverberațiile metafizice ale subconștientului colectiv."

Si cam atat laughing

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru mODIN):

Nu cred că știu protestanții atâtea cuvinte. De cele mai multe ori privesc filosofia cu suspiciune, ca pe o "uneltire a diavolului" de a rătăci turma oilor lui Hristos (sau "Domnul Isus", cum îi spun ei).

| RAY a răspuns:

Sa crezi că taicatu e langa tine cred că e mai realistic vb decât un Dumnezeu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred in stiinta.
De ce? Ca orice afirmatie e dovedibila si palpabila.

Suficient de bun raspunsul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic nou, se pare. Aceleași dezbateri între atei și crestini.
Da, tot în Dumnezeu cred și eu.

| KovacsB a răspuns:

Cainele moare de drum lung si superior de grija credinciosilor.
Esti superior pe dracu.Esti un ateu cu dubii, iti este teama ca poate poate credinciosii au dreptate.
Un ateu adevarat isi vede de ale lui.

| BIoody a răspuns:

In zatana

| norisorulpufos a răspuns:

Cred în Dumnezeu

| T0Teu a răspuns:

În Dumnezeu, clar

| Effy35 a răspuns:

Eu cred in Natura, in iubire, in omenie.

| ScottishPrincess a răspuns:

Doar in Dumnezeu. Atat.

| JustAlbert a răspuns:

In mine cred, mai trebuie si in altcineva?