| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre dedublarea astrala?
Credeti in ea?

11 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Cand "zbori" in somn risti sa cazi cu curul in balta. laughing

| danay72 a răspuns:

Nu,pentru ca omul e sufletul. Nu paraseste corpul ceva din noi.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

La betie te dublezi astrar sa stii

| milan9 a răspuns:

Din punct de vedere crestin, ceea ce este sigur este insa faptul ca Omul nu e doar suflet! Sufletul NU ÎNCETEAZĂ niciodată să existe...

Cât de sinistru trebuie să fie un cult CARE SPUNE ALBULUI NEGRU ŞI NEGRULUI ALB: ei bine, iehoviştii, în mod conştient greşit, neagă dualitatea trup/suflet a omului, DEŞI CUVÂNTUL SCRIPTURII ESTE FOARTE CLAR, fără să lase posibilitate de interpretare diferită şi dubii:

"Nu vă temeţi de cei ce ucid "trupul", IAR "sufletul" nu pot să-l ucidă; temeţi-vă mai curând de acela care poate şi sufletul şi trupul să le piardă în gheena." (Matei 10, 28); - "trupul" și "sufletul" sunt prezentate ca două lucruri CATEGORIC DIFERITE!

După sfârşitul trupului, sufletul îşi va continua existenţa în veşnicie: "Şi ca "pulberea" (trupul, biologicul) să se întoarcă în pământ cum a fost, IAR SUFLETUL SĂ SE ÎNTOARCĂ LA DUMNEZEU, Care l-a dat."- Ecclesiast 12, 7;

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine e ea? Eu nu stiu in ce sa cred.

Răspuns utilizator avertizat