| florinmarius20 a întrebat:

Ce parere aveti despre evolutia umanitatii, se poate vorbi despre o evolutie a ororilor umane? Va dau un indiciu, de la arcul cu sageti la bomba atomica, sateliti, tehnica de manipulare, de instigare, de dezinformare etc.Se poate afirma fara nicio exagerare ca nu exista inventie umana care sa nu fi facut rau.

Răspuns Câştigător
| Alphawolf a răspuns:

Ai putea sa incepi studiul cu una dintre ororile umane - dinamita.

12 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Fara stiinta nu ai mai fi scris aceasta intrebare. Esti un ipocrit si un ignorant. Totul inn numele stiiintei!

NOname
| NOname a răspuns:

Prezintă această teorie celor care acum câteva zeci de ani au fi murit de la o banală tăietură, în lipsa antibioticilor, şi vezi ce-ţi spun.

| florinmarius20 explică (pentru NOname):

Nu ma refeream la absolut toate inventiile.Si daca mureau si Dumnezeu exista, ar fi ajuns in Rai si le-ar fi fost mult mai bine.

| NOname a răspuns (pentru florinmarius20):

Atunci am nevoie de ochelari şi nu tu ai declarat: "Se poate afirma fara nicio exagerare ca nu exista inventie umana care sa nu fi facut rau".

Cât despre a doua parte a reply-ului tău, mă depăşeşte...

| florinmarius20 explică (pentru NOname):

Luati-va de mana cu inferno pentru ca si el este ateu si gandeste ca dvs.Pacat ca nu sunteti sot si sotie.happy

| NOname a răspuns (pentru florinmarius20):

Fabulezi.

| florinmarius20 explică (pentru NOname):

Si dvs. si inferno aruncati soparla dupa care va retrageti afirmatiile.

| NOname a răspuns (pentru florinmarius20):

Nu ştiu de ce am mai venit cu argumente...
Dacă ştiam că am de a face cu un fanatic, da' mai şi prost educat, zău dacă intram cu tine în vorbă.
Să fii iubit!

| M25M a răspuns (pentru florinmarius20):

Nu ma refeream la absolut toate inventiile - Se poate afirma fara nicio exagerare ca nu exista inventie umana care sa nu fi facut rau. Noname are dreptate, ori afirmi una ori alta.

| M25M a răspuns:

Eu vad ca tu vrei sa blamezi stiinta in favoarea religiei. Ei, uite ca ambele au parti pozitive si negative, ambele au fost salutare omului si ambele au jucat un rol negativ in cadrul societatilor. De ce, fiindca omul a fost implicat in ambele.
P.S. "Se poate afirma fara nicio exagerare ca nu exista inventie umana care sa nu fi facut rau." - reiese logic ca si pc-ul iti face rau, deci eu zic sa iesi de pe el, un sfat prietenesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu numai ce consideri tu inventii au si o parte rea, dar absolut orce cu care venim in contact are si ceva de acest gen. Daca nu ar fi asa am trai vesnic.

Răspuns utilizator avertizat