| Alexandra145 a întrebat:

Cine crede in Dumnezeu? Eu una da. love struck Mergeti la biserica? >:

Răspuns Câştigător
| Daavidd a răspuns:

Eu cred în Dumnezeu, şi vreau să trăiesc toată viaţa dedicat lui, iubesc biserica şi oamenii care merg acolo, Îl iubesc pe Dumnezeu, Dumnezeu este totul pentru mine, şi sunt cel mai împlinit când Îl am pe El în inima mea, cu El am totul fără el nu am nimic, sau ceea ce cred că am este nimic, Dumnezeu să ne binecuvinteze! Şi îi mulţumesc Lui că trăiesc cu un scop pe pământhappy

27 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Da cum să nu cred fată? Nu toată lumea cerde pentru că așa e bine, mie mi-a spus mama de mică că e bine să crezi în Dumnezeu să nu arzi în iad. :X:X:X:X

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

1.Nu
2. Da, sa-i dau foc. thinking

Răspuns utilizator avertizat
| Raniia a răspuns:

Ma incred pe deplin in Dumnezeu si sunt intotdeauna multumita de ceea ce se intampla, pentru ca eu cred ca hotararile lui Dumnezeu sunt mai bune decat ale mele.

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns:

Asa, si, te lauzi ca ai ramas la stadiul de leguma si inca mai crezi in barbosul plin de vendette din cert? Tare-mi pari crestina de fata, dupa emoticoanele tale retarde, se pare ca mai si cauti atentie prea mult. N-am mai dat intr-o biserica de la 11 ani. O sa mai dau intr-una, cand am sa-i dau foc.

| DianaaStop a răspuns (pentru Dumnezău):

Nu inteleg ce inima neagra pot avea uni ca tine! NU poti intelege ca El te-a creat si te binecuvinteaya in fiecare zi?

| Dumnezău a răspuns (pentru DianaaStop):

*unii; binecuvanteaza

Invata sa scrii, inainte sa imi dai sfaturi despre in ce ar trebui sa cred, si despre ce ne binecuvanteaza.Si mai invata, daca ai ochi sa inveti, ca nicio viata nu este binecuvantata, nicio viata nu este un dar, desi religia spune contrariul.Inima mea e rosie, bine vascularizata, la fel ca a ta, formata din patru camere.Doar ca eu am ceva mai multa ratiune decat tine, si vreo 85% din romani.Maica-mea m-a creat.Maica-ta te-a creat.Niciun Dumnezeu.

| DianaaStop a răspuns (pentru Dumnezău):

Nu e adevarat! Daca nu era Dumnezeu putea sa fie si Maica Sfanta sa ma nasca ca nu erade folos. dara cine crezi ca a creat pamantul si tot ce este pe el? Au aparut asa singure din senin?

| Dumnezău a răspuns (pentru DianaaStop):

Degeaba ma chinui cu tine.De curiozitate ce varsta ai, si cum de ai ajuns asa indoctrinata? Au avut parintii/bunicii grija, sa iti spuna de la 5 ani, sa crezi in Dumnezeu, ca el e bun, ca sa nu ajungi in Iad? O dai in penibil! Nu exista niciun Dumnezeu! Nu totul a aparut din senin, dar sa nu te aud ca Pamantul si tot ce exista in Univers a fost facut de Dumnezeu, ca nu suport sa vad prostie si aberatii, nici macar pe internet!

| DianaaStop a răspuns (pentru Dumnezău):

Daca chiar te intereseaza eu am ales singura drumul pe care vreau sa-l urmez. nimeni nu m-a obligat.

| Dumnezău a răspuns (pentru DianaaStop):

Ca nu ti-o fi zis maica-ta cand erai mica (,) ca este bine sa crezi in Dumnezeu! Daca ipocrizia ar avea miros, voi ati duhni! Doar putini crestini aleg de capul lor drumul pe care il urmeaza, dpdv confesional, marea majoritae sunteti indoctrinati de la 6-7 ani in Biserica!

| DianaaStop a răspuns (pentru Dumnezău):

Nu-i adevarat! Si atunci cum explici ca Dumnezeu nu exista? Posibil si in voi au imputat minciuna asta de,, Dumnezeu nu exista''

| Dumnezău a răspuns (pentru DianaaStop):

Pai, daca nu e adevarat, ia spune matale, cum ai ales tu singura drumul ortoxismului, dezvolta! Dumnezeul biblic nu exista, e prea odioasa creatura aia. Oamenii si un zeu atotcunoscator nu pot sa existe in acelasi plan, si in aceeasi dimensiune.Si eu am fost indoctrinat de mic, dar de vreo cativa ani, mi-am dat seama ca lucrurile nu se leaga deloc bine in religie, si am inceput sa gandesc, dandu-mi seama ca nu exista Dumnezeu.

| DianaaStop a răspuns (pentru Dumnezău):

Eu am crezut in Dumnezeu pentru ca am vazut ca lucrurile n-au sens in viata me a si mai ales cand mi-am pus intrebarea unde voi merge eu cand voi muri?

| Dumnezău a răspuns (pentru DianaaStop):

Cand mori, mergi in pamant, sau intr-o urna, sub forma de cenusa.Tot ce se duce dincolo de cele doua posibilitati, este sminteala unor oameni ce prefera sa spere in povesti, in loc sa imbratiseze realitate. Uite ca eu nu cred in Dumnezeu, si viata mea are sens perfect, poate chiar mai mult sens decat a ta.Incerci sa scoti camasa, dar inca n-ai raspuns la o intrebare: ce varsta ai? Tot incercati sa justificati irational si stupid acest Dumnezeu, cand de fapt, nu exista dovezi concrete, si va eschivati, ca niste sobolani, dupa texte ambigue sau asa-zise dovezi de copii de gradinita.

| HermioneLove a răspuns (pentru Dumnezău):

OOOO cat de nesimtit poti fii! D-zeu exista cu adevarat, si tu trebuie sa crezi in El caci daca nu o faci cand o sa mori o sa ajungi in iad! imi pare rau sa-ti spun dar asa o sa se intample! urate ganduri ai! Eu cred in Dumnezeu si stiu ca o sa ajung in cer! pentru ca el chiar exista! nu crede tu ca nu exista e treaba ta dar sa stii ca o sa-mi para rau de tine cand eu o sa fiu in cer si tu o sa suferi pe veci in flacarile iadului! sigur o sa zici ca sunt copil mic, ca spun basme dar nu-i asa! sa-ti fie rusine dupa cum gandestii asa! tongue si nu ai nici o dovada ca nu ar exista!

Răspuns utilizator avertizat
| shadovv a răspuns:

Chiar era necesar emoticonul?

| Holocaust a răspuns:

Eu nu. love struck Merg la biserică să-mi plimb câinele(după ce mănâncă, dacă ştii ce vreau să spun). love struck

| RockNbeer a răspuns:

Nu
Singurul motiv pentru care as intra intr-o biserica(crestina sau musulmana in special) ar fi acela de ai urma exemplul lu Varg Vikernes

| ateuNEGATIV a răspuns:

Fiecare crede in ce vrea eu unu nu cred in existenta amicului tau imaginar si nu ma obliga sa merg unde nu vreau nici eu nu team obligat cine esti tu sami spui ce sa fac?

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

I am the banana!

| MiSeSpuneTyna a răspuns:

Da eu cred in Dumnezeu si mai merg pe la biserica dar nu duminica de duminica sau sarbatoare de sarbatoare.Merg cand pot, Dumnezeu nu vrea sa faci mari sacrifici pentru El sa faci ce poti tu cum poti tu dar sa faci din inima.happy

| DianaaStop a răspuns:

Da eu cred! Si merg la Biserca pentru ca acolo imi gasesc Fericirea adevarata nu cea de moment.

| XxLorenaxX a răspuns:

Biserica este foarte frumoasa atat timp cat timp iubesti creatorul ei

| RaZzZzoRr2012 a răspuns:

Eu nu cred, la biserica ma duc sa o daram sau sa ma cac in ea atat.E wc public.