| AvalohAlyn a întrebat:

Cine imi arata o indrumare,calauza biblica, un ajutor pentru a citi Biblia.un fel de program si mentionari folositoare..Si in cat timp ar trebui sa termin de citit Biblia si mai ales cat sa citesc pe zi?
Dau funda.

Merci anticipat.

Răspuns Câştigător
| sebi333 a răspuns:

Uite aici https://biblia.resursecrestine.ro/planuri-de-citire-intr-un-an

Ca un sfat :nu cauta sa citesti intr-un anumit timp, ci din inima si cat ai pe inima.Planurile astea sunt mai mult ca ghiduri. Si cel MAI IMPORTANT : INCEPE CU NOUL TESTAMENTT!

2 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Gasesti pe site-ul dervent.ro

| Inception a răspuns:

Pentru ca citirea Bibliei sa fie cu folos, trebuie:1)înainte de citire sa chemi harul Duhului Sfânt în ajutorul tău; 2)sa citești fără graba, repetând de câteva ori ceea ce nu înțelegi; 3)sa nu ai grija de a citi mult.