| anonim_4396 a întrebat:

Cine l-a creeat pe Dumnezeu? Întrebare care mi-o pun de ceva vreme... nu vreau să aud răspunsuri cu: "a existat din totdeauna" fiindcă nu red aşa ceva.

Răspuns Câştigător
| Phantasmagoria a răspuns:

Mda.asta ma tot intrebam si eu.cine l-a numit pe el stapan, cel care controleaza totul? Dar iti dai seama ca nu prea stie TPU asa ceva, sau daca ti se raspunde e de mantuiala.mai bine ai intreba vreun profesor de religie sau vreun preot. Cand le pui intrebari de genul asta se fac ca nu aud sau incep cu povestile lor despre credinta eterna si proasta educatie religioasa...Candva o sa aflam toti cum sta treaba cu Dumnezeu.

25 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dumnezeu nu a inceput sa existe.Nimeni nu L-a facut pe Dumnezeu.El este necreat.Ca fiinta eterna, Dumnezeu nu a avut un inceput, si nu are sfarsit.El este din vesnicie in vesnicie Dumnezeu!

| Dumnezău a răspuns:

In prima zi, omul a creat pe Dumnezeu.Si a vazut ca Dumnezeu si Imparatia Lui erau toate bune si la locul lor.Omul a zambit.

*dupa cativa mii de ani*
Omul vede ca Dumnezeu si Imparatia Lui sunt bune.Omul pupa umil si servil dosul lui Dumnezeu.Pace!

| ramona30 a răspuns:

Zeii sunt creatia unor oameni din epoca de piatra, care nu intelegeau fenomenele ale naturii si nu isi explicau anumite lucruri. De atunci oamenii au evoluat si sunt tot mai multi care inteleg natura si logica dar mai exista oameni precum Ema, Marioara si Tara Galilor care... dar mai bine cititi ce scriu ei si intelegeti ce am vrut sa spun. laughing

| Trinitas a răspuns:

Eu cred ca Dumnezeu a fost creeat de om din dorinta de a avea pe cineva in care sa creada, sa-i creeze iluzia unei false protectii fata de ca*atul lumii inconjuratoare.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Depinde cu cine ti-o pui de ceva vreme! ai grija sa nu ramai insarcinata!

| AndreiGabi a răspuns:

Metal exista doua variante:
1"a existat din totdeauna" avand in vedere contextul biblic
2l-a creat imaginatia bogata a omului

| MenInShadow a răspuns:

Ia-o asa, daca cineva l-a creat pe Dumnezeu, dc ar fi el Tatal si nu cel care l-a creat pe El? Daca el este Tatal si tot ce a creat tot ce exista, nu l-a creat pe el nimeni.
Si eu mi-am pus intrebarea asta cand aveam 7-8 ani, dar am renuntat la eawinking

| Nymphetamine a răspuns:

@SmileyyXD,care e problema ta?

| Kazimir a răspuns:

Eu. de fapt am creat si o nevasta pentru ea dar s`a dovedit a fi curva ca l-a inselat cu mine happy

Răspuns utilizator avertizat
| kRedhead a răspuns:

Eu nu prea cred în el, înţelegeţi?;-j Pentru că Dumnezeul vostru este bun şi perfect li etc. dar fiecare dintre noi are şi o parte rea, nu numai o parte bună, ceea ce mă face să cred în Satan. Plus, chiar dacă mergem să ne împărtăşim, să ne spunem păcatele and stuffs, după asta tot continuăm în a face păcate. Până şi cel mai creştin şi miltiv om de pe acest pământ, păcătuieşte.
Înainte obişnuiam să cred că Dumnezeu a fost inventat aşaa, ca ă avem noi în cine să credem. Eu nu cred în el. Sunt genul de persoană care mai întâi trebuie să vadă, apoi dă crezare happy.

| kRedhead a răspuns:

Mda, mi-am cam dat seama că am greşit întrebarea;-j. Şi ce? Din greşeli se învaţă. Şi cum am mai zis şi voi repeta: până nu văd, nu cred. Pe mine nu m-a ajutat niciodată, chiar şi când credeam în el. Aşa că scutiţi-mă cu "el e creatorul" sau alte de-astea pentru că refuz să cred =]. Sau să văd comentarii gen "găseşti în Biblie" pentru că nici de biblie nu sunt 100% sigură că este reală. ot de oameni e scrisă, aşa că...;-j.

| florina200 a răspuns:

Metal si ce ai vrea sa stii altceva El din totdeauna a existat nu la creat nimeni EL ne-a creat pe noi nu-mi vine sa cred ce intrebare ai pus.

| SmileyyXD a răspuns:

Dragi cititori care veniti de pe T/A...va anunt ca puteti merge in alta parte pentru trolling...aceasta categorie nu a fost facuta pentru nesimtiti ca voi care sa isi bata joc! Aveti prea multa nesimtire in voi! Catalin a incercat sa faca ceva bun iar voi ii stricati a mia oara munca!

| YouAreTheBest a răspuns:

Chiar a existat TOTDEAUNA
daca ar fi un raspuns ca cineva la creat pe Dumnezeu...dar e imposibil...
tu deja ai intreba da cine la creat pe...asta care la creat pe Dumnezeu...

| deliam_8720 a răspuns:

Tu care parte din Dumnezeu a creat tot nu intelegi? Daca el e Creatorul inseamna ca a existat dintotdeauna.

| BLURREDLINES a răspuns:

Eu imi pun intrebarea, de unde a aparut el xD. Nu are cum sa apara!laughing Asta e faza, idk ce sa cred...nu cred ca asa imediat, dintr-o data vezi doamne s-a creat, eu una nu cred 8D.

Deci Kamy meu dulce si scump, eu sunt ateu laughing!

| anunknownmjfan a răspuns:

Daca ar exista asa ceva, ne-am intreba cine l-a creat pe creatorul lui Dumnezeu, apoi cine l-a creat pe creatorul creatorului lui Dumnezeu...si tot asa.Asa ca... Dumnezeu nu a fost creat de nimeni, a existat din totdeauna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai a cam existat din totdeauna, fie ca vrei sa crezi, fie ca nu.

| GabyG a răspuns:

El este Creatorul tuturor. Nimeni nu L-a creat. Dacă nu vrei să crezi înseamnă că nu ai destulă credinţă.

| GabyG a răspuns:

Ai pus ca ai inceput sa crezi in Satan. Pe el l-ai vazut sau cum ai inceput sa crezi in el? Cu ce te-a ajutat de exemplu? Bineinteles, te-a ajutat sa numai crezi in Dumnezeu.

| kRedhead a răspuns (pentru GabyG):

Pisi,nu ma mai obosesc sa iti explic.nu merita laughing. raman la a fi ateu yawn

| SEBASTIANDER a răspuns:

laughing)))))))) nimeni nu cred ca la creeat el exista el era singura persona care a existat el a creat omul el a facut tot

| Lightsxenom a răspuns:

Intrebarea ta nu are logica, aceste intrebari nu le poate sti nimeni Dumnezeu s-a creat singur este, si va fi intodeauna pur si unic.

| dragster a răspuns:

Crede si nu cerceta