| LordRoman a întrebat:

Cum credeti, iarta Dumnezeu homosexualitatea?
Ateii va rog nu raspundeti!

Răspuns Câştigător
| Rikudou a răspuns:

Hmm asta e cea mai buna intrebare.chiar am vorbit despre homosexualitate la religie dar eu am propria mea opinie. Dumnezeu a lasat pe pamant un barbat si o femeie nu doi barbati sau doua femei.In functie de drepturile omului homosexualitatea este acceptata dar de religie nu cred.Nu este normal sa existe relatii sexuale intre persoane de acelasi sex.Repet:Aceasta este opinia mea si nu poti fi sigur de ceea ce gandeste Dumnezeu. Fundita daca merit

13 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Daca omul se lasa de lucrul asta Dumnezeu il iarta. Daca nu regreta atunci de ce l-ar ierta?
Leveticul, 18: 22 Să nu te culci cu un bărbat cum se culcă cineva cu o femeie. Este o urâciune.

| barbattttt a răspuns:

Da.Dumnezeu iarta orice; daca iti pare rau si te intorci cu toata inima la EL.

| RazzyFUnik a răspuns:

Nu... pentru ca de asta a creat femeia... e o discutie vasta

| soranaaa a răspuns:

Hmm.pai nu stiu daca e o chestie de iertat.o data ce exista homosexuali, e clar ca Dumnezeu a lasat asta cu un motiv, ca nimeni nu isi alege orientarea sexuala.adica o data ce ai vazut o persoana de acelasi sex si iti place.nu ai cum sa te opui,si nu e un pacat zic eu,adica de ce ar mai exista asta daca te-ar pedepsi Dumnezeu,tu facand-o involuntar? Dupa parerea mea nu ar trebui sa se judege chestia asta, cei care o judeca sunt niste rasisti imputiti, judeca ceva creat de Dumnezeu si iau in deradere.Asta e parerea mea. Sper ca te-am ajutat:*! Keep In Touch!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum crezi? poti face tu asa o discriminare cu; ateii nu raspundeti? da ce au ei? sunt prosti? nu stiu religie? nu sunt in stare? sau cum? de ce? crezi tu ca Dumnezeu este doar al crestinilor?

| onlyme2851 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate a dorit doar o parere din partea celor care cred in Dumnezeuhappy...de ce sari asa? Dumnezeu exista pentru toti, dar nu toti cred in el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se pare ca dumnezeu e doar al crestinilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Agnosticii pot raspunde?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iarta e pacat de moarte citeste vechiul testament

| noi3 a răspuns:

Amu'. zic si eu. ce importanta are ce credem noi, despre ce face dumnezo...
si la asta mah ghivol. se refera prima porunca.
iti creezi idoli, manufacturinduti-l pe dumnezo dupa ce crede mintea ta lineara.
hai, te-am pupat.

| Agradável a răspuns:

Te simti cu musca pe caciula, nebunule rolling on the floor stai linistit, te iarta!

| PRamona a răspuns:

Nu cred ca iarta pentru pe lume primi oameni au fost adam si eva ( un barbat si o femeie, nu doi barbati ) funda? happy

| Valentin1914 a răspuns:

Buna, e o intrebare logica, avand in vedere cerintele Bibliei. Raspunsul este DA, iarta acest lucru, cu conditia de a nu se mai practica, adica cairea sincera de acest pacat. Inainte de moartea lui Cristos, era un pacat care se pedepsea cu moartea, dar dupa Jertfa lui Isus, care se aplica tuturor oamenilor care s-au nascut dupa aceea, s-a deschis calea catre cainta. Biblia afirma ca singurul pacat care nu se poate ierta, este cel comis si de Satan, si demoni, Adica, Balsfemia impotriva Spiritului Sfant, sau a Duhului Sfant. Acest lucru nu se iarta nici in veacul acesta nici in veacul acesta nici in cel viitor.( lucru valabil si pentru oameni) Cairea cu adevarat sincera, poate duce la iertarea homosexualitatii. multumesc