| kamykaze88 a întrebat:

Daca port o cruce intoarsa la gat sunt satanist? daca refuz sa cred ca un dumnezeu exista sunt satanist? daca le distrug ideeile despre religie anumitor persoane si preotii ma urasc sunt satanist? daca ascult muzica "satanista" sunt satanist?

33 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Nu, esti doar un om cu mai mult de 2 neuroni. thinking

| Angel0 a răspuns:

Mai degraba un ateu banal care cerseste atentie.

| kamykaze88 explică (pentru Angel0):

Cersesc atentie da. urasc oamenii care judeca gresit

| Filip23 a răspuns:

S-ar parea ca traim intr-o lume libera.

Preotii te urasc? Nu prea cred ca ai contact cu preotii; cred ca bagi si tu strambe "de timp liber"; nu mai bine ai posta pe "Timp liber"?

| kamykaze88 explică (pentru Filip23):

Sincer chair sunt preoti care...eu am muncit ca taximetrist si sunt preoti din localitatea mea nu au vrut sa mai urce cu mine in masina... deci ce zici nu am contact cu preotii?

| VrajitoareaIntunecata a răspuns (pentru kamykaze88):

I-ai bagat in sperieti! laughing Eh da-i in mama lor ca toti umbla dupa bani.

| kamykaze88 explică (pentru VrajitoareaIntunecata):

Adevarat vorbesti

| FărăCapsLock a răspuns:

Păi... faza cu crucea cam da. Adică, dacă nu crezi, de ce să porți o cruce întoarsă? Și eu port, dar eu port cu motivul de a-mi arăta disprețul față de credință. happy

| LotusRadioactiv a răspuns:

Nu, esti doar unn ateu.
Satanistii au propria lor religie, ei cred in divinitatea suprema, care pentru ei e Satana.

Răspuns utilizator avertizat
| LotusRadioactiv a răspuns (pentru gorlan):

Da, m-am mai documentat si, intr-adevar, ai dreptate.
Totusi, nu sunt de acord cu el, pe motiv ca egolatria este in prim plan.
Oricum, imi mentin afirmatia.
Si de ce spui ca preotii te urasc? :))
Din contra, anumiti teologi chiar se bazeaza pe apologetica si asteapta diversi oameni pentru a purta conversatii. Poti distruge foarte usor ideile despre religie a persoanelor care tind spre agnosticism, insa ce te faci cu cei care intr-adevar au o cultura formata si o cantitate vasta de cunostinte.
www.studenticrestini.ro
Presupun ca te-ar interesa, avand in vedere ca, repet, nu esti satanist, ci doar un ateu putin cam orgolios, avand in vedere doar aceste caracteristici din intrebare.

| Evanna a răspuns:

Neeh, doar pari un ateu care nu ştie ce să mai facă să pară grozav, deoarece ai pus întrebarea asta pe TPU. S-ar putea să mă înşel, poate eşti doar un ateu/satanist de imagine, care nici el nu ştie ce este, dar vrea să pară grozav.

| kamykaze88 explică (pentru Evanna):

Nu vreau sa par grozav sunt grozav... cunosc religia mai bine ca tine care esti crestin stiu biblia in amanunt multumesc

| Evanna a răspuns (pentru kamykaze88):

Sunt atee.

| kamykaze88 explică (pentru Evanna):

Defineste ateul

| Evanna a răspuns (pentru kamykaze88):

Nu cred în Dumnezeu, dar cred că s-ar putea să existe o divinitate peste puterea noastră de înţelegere, dar care nu trebuie să îi aducem rugăciuni sau alte jertfe. Ne-a creat şi atât. O să rămân la varianta asta deoarece nu am alt răspuns la întrebarea "cine ne-a creat?". Când îl voi afla, alta va fi situaţia.

| kamykaze88 explică (pentru Evanna):

Nu esti atee esti ca mine intr-o varianta mai linistita

| Evanna a răspuns (pentru kamykaze88):

Mă rog. Habar nu am ce sunt cu adevărat.

| Prunela a răspuns:

Nu e necesar.

Tu daca te consideri satanist esti daca nu nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Decizia este a ta. Cel mai bine este sa nu incerci sa ii schimbi pe altii, altfel multi se vor indeparta de tine deoarece isi vor da seama ca vrei sa ii schimbi. Daca tu nu crezi in D-zeu este decizia ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti ce vrei tu sa fii, nu te opreste nimeni. dar pomul bun se cunoaste dupa roade. iar uscaturile se iau si se arunca in foc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica dupa mine nu prea este asa de importanta. si la mine mereu cand prietenii mei vedeau ce muzica ascult ma faceau satanist. Conteaza mai mult convingerile decat ce porti la gat sau ce muzica asculti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Satanismul este tot o religie, deci daca tu "distrugi ideile despre religie", inseamna ca nu ai nici un fel de religie, deci nu pot fi nici satanist.

| ateuNEGATIV a răspuns:

Pentru sectancti esti satanist si daca esti catolic sau ortodox, sunt multi ortodoxi care respecta religia sau non religia oricui pe TPU sunt copii de 12, 13 ani si 16, 17 ani care habar nu au cei religia asa le-a spus mamica si asa cred si ei eu unu n-am nimic impotriva doar sa nu se bage in cea ce cred

| unbaiatanonim a răspuns:

Daca porti o cruce intoarsa la gat lumea te considera satanist. Daca refuzi sa crezi in dumnezeu esti ateu, desi pocaitii te considera satanist. Daca reusesti sa le distrugi ideeile despre religie anumitor persoane si le faci sa devina rationale te vor iubi mai multe. Daca asculti muzica satanista nu esti neaparat satanist, dar lumea o sa te considere.

| VrajitoareaIntunecata a răspuns:

Esti un om normal pentru mine! \m/

| kamykaze88 explică (pentru VrajitoareaIntunecata):

Mersi mersi esti "scumpa" de treaba laughing

| sica2007 a răspuns:

NU.Si eu sunt ca tine si nu imi pasa ce crede lumea despre mine.Conteaza ce cred eu.Deci nu esti satanist, esti liber cugetator(crezi in ce vrei)

| KaJaSo a răspuns:

Normal...si eu sunt satanist iar crucea intoarsa invers este o Jignire adusa lui Dumnezeu... zeul in care cred asa numitii ''crestini'' o prostie si nu trebuie tu neaparat sa asculti muzica satanista ca majoritatea gen(Eminem) is satanisti iar melodiile lor is frumoase dar ascultale reversul de la coada la cap si ai sa auzi adevarata semnificatie a melodiei daca te mai nelamureste ceva contacteaza-mawinking

| yoyomaster a răspuns:

Depinde dc faci aceste lucruri... daca iti face placere, atunci da, esti, dar daca nici macar nu-ti dai seama, si nici nu realizezi k este rau ceea ce faci, atunci nu, dar, cu toate astea, trebuie sa te schimbi!

| Cosmin_Mardale_1996 a răspuns:

Din moment ce faci astea si mai ai si avatarul ala eu asa cred. Daca tot vrei sa fii ceea ce spui mai sus steaua din avatarul tau trebuia intoarsa! Dumnezeu va birui! Peace!

| kamykaze88 explică (pentru Cosmin_Mardale_1996):

Nu intelegi semnificatia pentagramei. daca biserica a facut acest semn unul satanist este trist. nici nu stii cat de puternica este pentagrama din punct de vedere spiritual

| Cosmin_Mardale_1996 a răspuns (pentru kamykaze88):

Pentagrama asemanatoare cu cea de la avatarul tau da. Dar stii despre ce pentagrama vorbeam eu. Si chiar daca eu vorbesc baliverne ilumineaza-ma tu!