| DomineRex a întrebat:

Dumnezeu a creat oameni homosexuali, iar apoi le spune ca daca vor mai fi homosexuali ii va trimite in "fundul iadului". Avand in vedere ca homosexualitatea este ceva genetic, de ce este considerata un pacat, doar Dumnezeu i-a creat astfel.
Sunt si animale homosexuale: http://imfree.ro/blog/animale-gay/

NU SUNT HOMOSEXUAL in caz ca vor fi intrebari...

130 răspunsuri:
| Esperança a răspuns (pentru DomineRex):

Pai aici este marea problema pe care voi nu vreti sa o vedeti. Din moment ce omul respectiv nu il cunoaste si nu il accepta pe Dumnezeu in viata sa, nici Dumnezeu nu intervine si atunci il ia in primire celalalt dumnezeu. Caci asta face diavolul cu oamenii care nu au viata predata in Mana lui Isus Hristos isi bate joc de ei. Caci n-ai sa vezi tu om care sa fi cunoscut cu adevarat pe Creator si sa aiba o alta orientare sexuala! NICIODATA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Cum stiu daca o fata ma place cat de cat sa stiu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DomineRex):

Frate sti ca homosexulitatea e impotriva naturi, n-am nimic cu ei dar de aia exista femeia sasi bagi p in ea ce porc sunt acum, am cunoscut baieti fetite uni erau posedati de prostie alti nu stiau ce vreau sa suga

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte simplu,o sa iti dai seama din privirile ei, dupa zambetul pe care ti-l afiseaza, dupa tonul vocii!

| DrunkenRat a răspuns:

Este o chestie genetica cu care se poate lupta. Gandeste-te ca si bulimia este un pacat (risipa de mancare) si se mosteneste genetic, dar se poate combate. Iar astea au fost create in mod indirect, Adam si Eva nu erau homosexuali(imposibillaughing) si nici bulimici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Fata e pocaita ema

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar fi super, dar stii care ar fi conditia!

| PreaSfintitu a răspuns (pentru Esperança):

Cunosc gay care sunt crestini ortodoxi si se duc mereu la biserica si se roaga, asa ca lasa-ne cu prostiile alea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Da stiu sa ma pocaiesc,

| EmaS a răspuns (pentru PreaSfintitu):

Degeaba merg la biserica daca nu asculta de poruncile lui Dumnezeu.Mersul la biserica nu te face crestin. Daca stai in garaj nu esti masina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca toti homosexualii vor ajunge in fundul iadului, asta n-ar fi nici pe departe o pedeapsa pentru ei, ci o blagoslovenie.

| Esperança a răspuns (pentru PreaSfintitu):

Am zis crestini adevarati! Nu e de-ajuns sa crezi in Dumnezeu caci si dracii cred... si se infioara! Tocmai de aia am pus"sa fi cunoscut cu adevarat pe Creator" ca m-am gandit ca o sa sara unu ca tine cu gura dar vad ca tot degeaba.Omul pana nu-i fudul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Iubirea ta imi arde inima din mine si imi lumineaza ochii spre dragostea din tine

| DomineRex explică (pentru anonim_4396):

Cand zic om, ma refer in adevaratul sens al cuvantului, om care sa gandeasca, sa isi faca haine... si alte mizerii ce doar oamenii le fac.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ce zici? Esti hotarat sa faci pasul? Vezi ca nu trebuie sa o faci daca crezi ca nu poti sate tii! Nu te joci cu Dumnezeu.

| PreaSfintitu a răspuns (pentru Esperança):

Ma lasi ma cu prostii din astea cu " sa fi cunoscut cu adevarat pe Creator" tu nu-ti cunosti nici parintii si prietenii daramite un zeu inexistent. Ce trebuie sa faca omul ca sa fie crestin? Omul se roaga, se duce la biserica, crede in Dumnezeu ce mai vrei?

| DomineRex explică (pentru Esperança):

Sa stii ca era un crestin in adevaratul sens al cuvantului, nu stiu exact numele daca te intereseaza am sa ti-l dau, care spunea ca si-a dat seama ca e homosexual dupa ce a vazut nu stiu ce tablou a lui Michelangelo, doar ca a refuzat sa intretine relatii sexuale datorita acestui fapt, ca e pacat si a ramas necasatorit.Acum vezi ca sunt si crestini care sunt homosexuali?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DomineRex):

Ce muzica clasica asculti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Nu ema mi s-a propus si am refuzat fi fara griji nu ma botez din interese desi mi s-a propus

| Esperança a răspuns (pentru PreaSfintitu):

Fapte nu vorbe. Dupa cum trupul fara duh este mort, tot asa si credinta fara fapte este moarta.Ce foloseste unui om sa spuna ca are credinta daca n-are fapte? Asa cum nu exista padure fara uscaciuni asa nu exista religie in care toti oamenii sa fie crestini adevarati!

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Este dragostea lui Dumnezeu.

| Esperança a răspuns (pentru DomineRex):

Hai ca m-ai facut sa si rad laughing Avand in vedere ca tu nu il cunosti pe Dumnezeu si nu cunosti nici Cuvantul Sau da poti spune ca e credincios in ochii tai. Dar cum ziceam si celuilalt credinta fara fapte este moarta in ea insasi!

| DomineRex explică (pentru Esperança):

Uite iti recomand acest clip are vreo 10 minute, eu ti-l dau de la jumatate, dar il recomand sa il vezi pe tot, este al unui crestin foarte inteligent, care l-am urmarit de mai multe ori si in diferite dezbateri, daca stii engleza uita-te.
http://youtu.be/CIw6ngIqaD0?t=5m40s

| DomineRex explică (pentru Esperança):

Nu eu am zis asta uita-te in clipul pe care ti l-am dat si vei vedea, un crestin a spus asta si unul foarte inteligent.Cunosc "cuvantul", numai ca are mult prea multe erori ca sa poata fi luat in serios.

| PreaSfintitu a răspuns (pentru Esperança):

Ce fapte mai exact? Iti zic eu ca e un baiat ok si nu face rau nimanui, daca te referi la fapte bune, daca nu la asta te referi spune-mi tu ce trebuie sa faca un crestin adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Vezi ca nu trebuie sa o faci daca crezi ca nu poti sate tii! Nu te joci cu Dumnezeu., inca nu ema e tot timp

| PandaBear a răspuns:

Eu nu cred ca Dumnezeu i-a creat asa, poate asa a fost anturajul lor de mici copii, poate au fost crescuti intr-un anumit fel. Cert e ca sigur este un pacat. Daca au credinta, si nu vor sa comita acest pacat, nu au decat sa se abtina sau sa se calugareascalaughing Eu una nu sunt pro acestor manifestatii a unor anumite persoanethinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Ema sunt deja botezat ortodox si catolic

| Raniia a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie sa te pocaiesti.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Ziua de maine nu o promite Dumnezeu, nimanui.Au murit aici in vecini trei tineri minunati.O fata din familie de doctori,singura la parinti, un baiat a carui tata era sef de politie la Deva, iar o alta fata era top-model.http://www.adevarul.ro/......38255.html

Ii gasesti si pe facebook.