| DomineRex a întrebat:

Dumnezeu a creat oameni homosexuali, iar apoi le spune ca daca vor mai fi homosexuali ii va trimite in "fundul iadului". Avand in vedere ca homosexualitatea este ceva genetic, de ce este considerata un pacat, doar Dumnezeu i-a creat astfel.
Sunt si animale homosexuale: http://imfree.ro/blog/animale-gay/

NU SUNT HOMOSEXUAL in caz ca vor fi intrebari...

130 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Allrc24):

Am pus eu intrebarea? am scris ca dupa mine un barbat e normal sa fie cu o femeie ca asa vrea natura sa ne inmultim specia sa ne transmitem genele, daca acel barbat este atras de un barbat nu trebuie sal ardem pe rug cum este ceva normal la voi crestini sa omorati oamenii nevinovati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Daca ai fi in tm as merge sa te vad de curiozitate

| DomineRex explică (pentru seagate):

Nu este adevarat, sunt crestini care se nasc homosexuali citeste ce am scris mai sus despre Henri Nouwen si o sa vezi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Allrc24):

Iar cu ipocrizia da sunt ai ceva impotriva mea? mai facut deja satana de ce nu as fi ipocrit?

| Allrc24 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand a omorat ma biserica ortodoxa pe cineva? ce tot bagi vrajeli pe aici? zi-mi un singur caz.ATAT! UNUL SINGUR. Ascult:...
daca este atras de alt barbat are o deviatie de la normal.
(Dumnezeu: "Creşteţi şi vă înmulţiţi ")
trebuie vindecat, in orice caz nu omorat. "Are conducetele infundate" sa zic asa.se rezolva cu post,rugaciune, spovedanie, milostenie.

| Allrc24 a răspuns (pentru DomineRex):

(Dumnezeu: "Creşteţi şi vă înmulţiţi ")
trebuie vindecat, in orice caz nu omorat. "Are conducetele infundate" sa zic asa.se rezolva cu post,rugaciune, spovedanie, milostenie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Allrc24):

Allrc24 tu citesti macar raspunsul? ai scris in 2 secunde dupa ce am trimis mesajul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca doua persoane se iubesc indiferent de ce sex sunt sa se iubeasca, e viata lor, DomineRex ai o facultate man isi pierzi timpul cu copii de 11 ani care habar nu au de viata crescuti de parinti si inebuniti de cs, daca le spui sa aduca dovezi te jignesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Allrc24):

Data nasterii: 30 Nov -0001? ai 11 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Allrc24):

De unde esti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Esti

| Dani38 a răspuns:

Animalele, spre deosebire de majoritatea oamenilor, nu au ratiune si nu deosebesc binele de rau, traiesc ghidate de instincte, instincte ce le asigura supravietuirea. Nu putem sa spunem ca homosexualitatea este ceva normal, pe baza catorva exemple de animale homosexuale, care de fapt traiesc in virtutea unor instincte, carora nu se pot impotrivi. Astfel de instincte exista si la noi oamenii, dar cu o mare diferenta: RATIUNEA si puterea de a discerne intre bine si rau si de a ne impotrivii acestuia din urma.
Majoritatea animalelor isi miros, ling si mananca fecalele. Daca, Doamne ferste, ar aparea si intre oameni astfel de manifestari, le-am putea cataloga ca si normale in baza exemplului animal?

| DomineRex explică:

M-am plictist sa tot repet, daca mergi la biserica inclinatiile homosexuale raman, il dau exemplu pe Henri Nouwen de 1 milion de ori daca e nevoie.A fost un om crestin catolic, intelectaul, care si-a dat seama ca este homosexual cand a vazut o pictura a lui Rembrand, a intrat intr-o depresie datorita acestui lucru, dar nu s-a "vindecat" niciodata, inclinatiile au ramas, dar nu a intretiunt relatii sexuale cu un alt barbat, deoarece stia ca sexul este ceva sacru dat de Dumnezeu pentru omenire si a vrut sa ramana "curat" de dragul lui Dumnezeu.Tu chiar crezi ca daca mergi la biserica si tii post, te rogi si mai faci nu stiu cate practici te vindeci? te nasti asa nu te poti schimba, iar daca tie nu iti plac astfel de persoane nu cred ca ai dreptul sa le judeci.

| DomineRex explică (pentru Dani38):

Ba m-am saturat de astfel de comparatii, nu aveti decat sa ii omorati cu pietre data viitoare cand ii mai vedeti, pe mine nu ma afecteaza.Iti spun ca te nasti cu astfel de inclinatii, iar tu ai optiunea de a ramane "pur" sau de ati urma instinctele.Eu nu am am nimic cu ei, ca doar si ei sunt oameni si au nevoi, daca voi nu le permiteti sa traiasca este problema voastra.Si de ce ar fi imoral, ca asa scrie in biblie? atat timp cat nu vin sa iti dea in cap sa iti manance mancarea nu ar trebui sa ii urasti

| Esperança a răspuns (pentru DomineRex):

Nu mi se pare anormal sa ramai virgin,mi se pare anormal sa vii sa zici ca te-ai nascut gay si chiar daca ar fi asa,daca esti asa mare crestin precum se afirma domnul acela, stii ca la Dumnezeu toate lucrurile au rezolvare si El te poate ajuta sa scapi de aceste instincte, ganduri etc. E chiar foarte bine daca poti ramane virgin o viata intreaga, insa cum zice si Cuvantul lui Dumnezeu in 1 Corinteni- 2 Totuşi, din pricina curviei, fiecare bărbat să-şi aibă nevasta lui şi fiecare femeie să-şi aibă bărbatul ei.
3 Bărbatul să-şi împlinească faţă de nevastă datoria de soţ; şi tot aşa să facă şi nevasta faţă de bărbat. Apostolul Pavel zice: 7 Eu aş vrea ca toţi oamenii să fie ca mine; dar fiecare are de la Dumnezeu darul lui: unul într-un fel, altul într-altul.
8 Celor neînsuraţi şi văduvelor le spun că este bine pentru ei să rămână ca mine.
9 Dar, dacă nu se pot înfrâna, să se căsătorească; pentru că este mai bine să se căsătorească decât să ardă.
10 Celor căsătoriţi le poruncesc nu eu, ci Domnul, ca nevasta să nu se despartă de bărbat.
Iar omul acela s-o fi pastrat curat trupeste dar cu gandul o fi el oare tot curat? Cuvantul zice ca oricine se uita la o femeie si o pofteste in inima lui a si preacurvit cu ea, deci el cand se uita la un barbat si il pofteste cum se numeste?

Răspuns utilizator avertizat
| doctorul5 a răspuns:

Hermafroditii au fost creati asa de Dumnezeu, si de cele mai multe ori nu se poate face nimic.Multi homosexuali se nasc peste noapte ca ateii pe TPU, deoarece asa este la moda.
P.S.Cred ca topicul a fost infectat de virusul "ray si emma".rolling on the floor

| Omulrational a răspuns:

Orice om este liber sa faca ce vrea atata timp cat nu supara pe nimeni.Recunosc,si eu am o antipatie fata de homosexuali, dar prefer sa o tin pentru mine, nu e treaba mea sa ma bag in curtea vecinului.

| AnghelB a răspuns:

laughing Mi-a placut faza cu "fundul iadului". Poate ca asta este si explicatia.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Cand vine vorba despre : satanisti, atei, rockeri, homosexulali, bisexuali etc crestinii uita de iubirea pentru aproapele tau.

| PreaSfintitu a răspuns (pentru DomineRex):

Nu te mai chinui ma sa le explici, ca n-ai cu cine

| Edy_7330 a răspuns:

Pai 1 asa a zis EL si 2 d-zeu a lasat oameni sa se inmultiesac si sa populeze pomantu pe atunci nu se concepea homosexualitatea

| NewWorldOrder a răspuns:

Ooo nu Ema, Sodoma si Gomora nu au fost distruse din cauza homosexualitatii, ci din cauza zgirceniei. Aceasta este parerea mai multor arheologi si oameni de stiinta.
Eu sunt crestin ortodox, sunt impotriva descriminarii, dar si impotriva paradelor gay. Si da SUNT HOMOSEXUAL.Nu ma pot schimba, am incercat.

| NewWorldOrder a răspuns:

Daca nu am mai plins si nu m-am rugat la Dumnezeu sa ma schimbe, dar na, nu m-am schimbat, sau la biserica nu am fost, sau de marturisit nu m-am marturisit. Stiti ce voi crestinii fanatici, ascultatima pe mine, credinta oarba este la fel de periculoasa ca necredinta.De ce judecati voi pe cei ce nu sunt ca voi, deodata in iad, ii condamnati. Oare in Biblie nu e scris "Nu judeca si nu vei fi judecat "? Poate Dumnezeu nu ma vindecat deoarece nu a avut ce vindeca. Sunt sigur ca Dumnezeu iarta si ii primeste pe toti la el. El e cel Multmilostiv si Preaiubitor.In loc sa judecati ati face bine sa-i ajutati pe cei ce au nevoie, ca de judecat se gaseste cine sa ne judece.

| DomineRex explică (pentru Esperança):

Ma bucur ca am lamurit o treaba, esti o ipocrita, acum poti sa imi dai ignor, oricum ma lasa de acest "sport" TPU, viata reala ma cheama.

| DomineRex explică (pentru Esperança):

Daca si Henri Nouwen a fost un ipocrit dupa mintea ta, ca nu a reusit sa se "vindece", tu esti cea mai ignoranta si nesimtita persoana pe care am vazut-o.
http://www.youtube.com/watch?v=SFWfYpd0F18

| Esperança a răspuns (pentru DomineRex):

Nu ma intereseaza parerea ta despre mine. Ti-am zis cum stau lucrurile! Oricum n-am pretentii de la tine stai linistitwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Urzi23):

Dreptate ai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Homosexualii nu sunt normali, sunt oameni dereglati mintal din punct de vedere stiintific si nu numai!