| AvalohAlyn a întrebat:

E ok sa porți asta daca îl apreciezi pe Iisus ca și persoana și crezi in El?

https://www.orgoni.ro/product/pandantiv-crystal-iisus-hr istos/

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Cum vrei tu, dar puterea vine de la Dumnezeu Tatăl.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu e ok pentru nimeni sa poarte asa ceva

| AvalohAlyn explică (pentru CostinAlamariu):

E doar un pandantiv cristaloterapeutic cu imaginea lui Iisus pe el, nu e o amuleta magica.Ce e așa rău în asta? Deschideti-va ochii.Cum unii poarta cruciulițe așa vreau sa port eu asta, nu cred că Dumnezeu are ceva cu mine daca port asta mai ales cu reprezentarea lui Iisus.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Normal ca poti sa porti ce vrei. Daca esti asa defensiv de ce ai mai venit aici sa ne ceri parerea?
Lantul ala arata cringe rau de tot. E un lant ieftin chinezesc produs industrial pentru profit. O sa arati ca ultimul ciudat daca porti asa ceva, dar faci cum vrei.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

"Iata, Eu stau la ușă si bat. Cine deschide ușă (inimii) voi intra la el, voi cina cu el si el cu Mine". Isus locuiește in inima omului si nu in pandantiv. Nu e ok pentru ca nu e biblic. E același lucru cu purtatul cruciuliței sau a icoanelor. Închinare la idoli!

| Algo098 a răspuns:

E frumos, merge.