| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey voi mergeti acum de Paste sa va spovediti sa va impartasiti?

43 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Hey voi mergeti acum de Paste sa va spovediti sa va impartasiti?==Nu!

| adisuper a răspuns:

Nu am ce căuta pe acolo

Răspuns utilizator avertizat
| Silyca a răspuns:

Am uitat sa-ti spun ca poti lua legatura cu preotul pe facebook, twitter, skype, yahoo, etc. Sper sa te ajute.

| RoseOfTheFire explică (pentru Silyca):

Nu mersi eu prefer sa merg la biserica. happy

| Silyca a răspuns (pentru RoseOfTheFire):

De ce ai nevoie de ajutorul protului ca sa vorbesti cu Dumnezeu? Cand te rogi stai cu pretul langa tine mereu? Preotii sunt niste escroci, de ce ai nevoie de el nu inteleg poate e la fel de pacatos ca tine sau si mai pacatos.Mu imi spune ca dupa spovedenie te simti mult mai bine si linistit...te simti asa pentru ca esti usurata si scapi de frica ca te gandesti in subconstientul tau ca nu mai ai nici un pacat pentru un timp si dupa revii si iar iti ieste frica de pacatele tale...

| RoseOfTheFire explică (pentru Silyca):

Da adevarat dar nu toti sunt escroci mai exista preoti care au cu adevarat credinta in Dumnezeu.

| Silyca a răspuns:

Tu inca nu ai auzit? Acum te poti spovedi online! Banii se trimit prin paypal, paysafe sau alte mijloace, mult norocwinking.

| Nucreeed a răspuns:

NORMAL CA....nu!

| RAY a răspuns:

Da sigur ma duc sa beau cu popa sa ne imbatam apoi ne spovedim resiproc intre noi

| RoseOfTheFire explică (pentru RAY):

Sti nu treabuia sa dai un raspuns ironic. happy

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Pai... nu

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Tineretea isi are farmecul ei dar! hei! nu are farmec...dar cine ti-a cerut ca acum sa sarbatoresti Pastele? D-ZEU Nu! Pastele s-a sarbatorit pana la moartea lui Isus, si El a sarbatorit pastele. Stii ce semnificatie are cuvantul PASTE? ISUS s-a spovedit inainte de Paste/?, EL este modelul credincios si dupa El apostoli, dar Biblia nu spune ca ei s-au spovedit la popii ANA si CAIAFA ce l-au condamnat pe Isus, desi si ei erau pacarosi.CUI trebuie sa ne marturisim pacatele? LUI Dumnezeu care ni le iarta daca ne caim si El nu ne tradeaza, sa-i cautam prietenia Sa. DACA doresti mai vorbim.

| andrei1237 a răspuns:

Am fost.

| Chαяtreux a răspuns:

Nu, nu merg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost săptămâna trecută.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,pentru ca n-am tinut post.

| RoseOfTheFire explică (pentru anonim_4396):

Pai nici eu doar tin atunci ultima saptamana post si ma impartasesc nu e mare lucru.

| robijam a răspuns:

Normal ca nu, doar ce sa ma mai si infectez cu vreo hepatita de pe lingura lu nenea popa.

Răspuns utilizator avertizat
| Silviuloan a răspuns:

Iti recomand sa te impartasesti de Paste. La recomandarea duhonicului meu m-am impartasit anul trecut, dar acum nu pot. Dupa ce o sa te impartasesti o sa ai o bucurie in inima. Fara cuvinte.

Răspuns utilizator avertizat
| chazz a răspuns:

Nuuuu.Cred in Dumnezeu dar nu sustin biserica ortodoxa.Du-te la un preot care are POS rolling on the floor.
Numai bine!

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Da. Pentru a ne curati sufletul si pentru a intampina Sarbatoarea cea mai importanta sarbatoare, Invierea Domnului nostru Iisus Hristos, cu sufletele curate si deschise.

| Polonic1 a răspuns:

Bineinteles,ca nu!

| AnnaMaria27 a răspuns:

Da! happy

| andri22 a răspuns:

Da,sigur!

| sunrises a răspuns:

Desigur, sunt lucruri absolut necesare pentru mantuire!

| sunrises a răspuns:

... Cineva spunea pe aici ca si preotul e pacatos, dar daca s-ar lua un grup de 10000 de preoti si un grup de 10000 de oameni obisnuiti (ai unui orasel), unde se vor intalni mai multe patimi, pacate, betii, nelegiuiri, procese, furturi, divorturi, adultere, sinucideri, calomnieri, injurii, certuri, etc…? De 100 sau de 1000 de ori mai putine in randul preotilor decat al oamenilor din acel orasel de 10000 de locuitori! Nu este usor, dar se poate verifica…

| Hikarie a răspuns:

Nu merg, nu am mai fost de peste 10 ani si inghesuiala nu este printre activitatiile mele preferate.

Răspuns utilizator avertizat
| Hikarie a răspuns (pentru u2irish):

Da, adevarul e ca nu sunt consumatoare de inghesuiala, marlanie si nesimtire. Doar imaginea babelor care se inghesuie sa ajunga in fata, care te calca in picioare pntru niste apa de la robinet, a oamenilor care se arunca pe jos in speranta ca asa vor atrage atentia lui Dumnezeu imi provoaca scarba.

| RoseOfTheFire explică (pentru Hikarie):

Nu prinzi inghesuiala daca stii cand sa te duci. happy

| iusy98 a răspuns:

Trebuie sa te spovedesti si apoi sa te impartasesti inainte de Pasti.

| サクラ a răspuns:

Sigur, si ma simt mai usurata sufleteste dupa.

| vvyyoo a răspuns:

Nu.

| tonny a răspuns:

Logic ca nu

| ceraselaviorela a răspuns:

Eu nu