| Steregoi a întrebat:

Personalitatea multipla e o explicatie corecta pentru negarea existentei lui Dumnezeu? O persoana cu personalitate multipla este aprobata de Dumnezeu?

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

La prima intrebare eu zic nu.La a doua, desi nu am vorbit cu Dumnezeu si nici nu ma pot lauda ca-l cunosc foarte bine as zice ca da.

| Steregoi explică (pentru Adrian_Mares_1972):

Are pareri diferite si actioneaza diferit in aceeasi situatie.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns (pentru Steregoi):

Personalitatea multipla se diagnosticheaza in cadrul unei investigatii de specialitate.Credinta sau necredinta nu cred ca tin de acest aspect.

| Steregoi explică (pentru Adrian_Mares_1972):

Dumnezeu nu aproba oamenii care sunt varza sau care avand personalitati multiple nu gasesc explicatii armonioase intre ele legat de orice exista. Dumnezeu e armonios in modul sau de a gandi si nu are pareri diferite despre acelasi om sau lucru in acelasi timp.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns (pentru Steregoi):

Cu prima propozitie nu sunt de acord, cu a doua parca da.