| mihaicelsfant a întrebat:

Poate ma credeti nebun sau radeti de mine. Aseara la 1 si ceva, m-am trezit brusc ca am vazut ceva in camera, am fugit in camera la parintibig grin si cand am ajuns inapoi in camera erau toate usile la dulap deschise...Am dulap in perete e ff. Voua vi s-a intamplat asa ceva? Spuneti-mi si mie niste intamplari REALE care vi s-a intamplat

Răspuns Câştigător
| Greetsiel a răspuns:

Stiu cum e sa ti se intample ceva si sa nu te creada nimeni. Mai demult, eu si prietena mea faceam poze. Iar in spatele nostru era o centrala. Cand faceam poze in dreptul ei, tot se vedea o mana roz ( foarte deschis ) iesind. Prima data am crezut ca e ceva de la camera asa ca am facut poze si in alte parti, dar nu s-a intamplat nimic. Apoi am inconjurat acea centrala si nu era nimeni. Iar cand faceam iar poze, acea mana aparea de nicaieri. ( asta s-a intamplat cam acum vreo 4-5 ani si de atunci i se spune centrala bantuita)

13 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

In camera la "parinti"... deci tu chiar esti COPIL MIC, dupa cum ti-am zis la postarea despre proteine!

| T0T a răspuns:

Mi s-au intamplat niste chestii. Mi-e lene sa povestesc pentru ca pot avea o explicatie. Sleep paralysis.

| anonimg a răspuns:

Voi va laudati cu lucrurile acestea? Oare de ce nu va laudati cu Dumnezeu care este infinit mai puternic decat vrajmasul nostru si al Lui?
Nu aveti de ce va teme. Noi avem nevoie de Dumnezeu. Si fiindca suntem oameni rationali, atunci cand mergem la culcare sa nu mergem ca necuvantatoarele, ci sa inaltam o rugaciune bunului nostru Tata ceresc. Sa-I multumim ca a avut grija de noi in timpul zilei, si sa-L rugam sa aiba grija de noi si in timpul noptii. Si o va face, pentru ca ne iubeste. Ba inca sunt unii care viseaza urat. Ii indemn pe acestia ca in cuvintele lor sa ceara lucrul acesta lui Dumnezeu inainte de culcare: sa-I ceara sa nu mai viseze urat. Apoi dimineata sa imi spuna daca au mai visat urat.

Sfatuiesc pe toti sa nu mai povesteasca intamplari neplacute, decat daca acestea aduc lauda lui Dumnezeu. Este timpul sa-L cunosti pe Dumnezeu.
Iti recomand doua carti:
1. http://www.google.ro/......http?/url
2. "Adevărul despre îngeri" -> http://www.adventist.ro/index/materiale-de-studiu/e-books.html

| mihaicelsfant explică (pentru anonimg):

Eu cred in dumnezeu si nu ma laud cu nimca... am vrut sa vad daca doar mie mi s-a intamplat

| Gizăz a răspuns (pentru mihaicelsfant):

Îţi baţi capul degeaba. laughing

| Mayar a răspuns:

Da, si eu am patit ca erau toate hartiile imprastiate peste tot, si oglinda sparta, si cand colo, fuse fantoma lui sadam husein. Asa ca ai grija cu chestiile astea, ca poate data viitoare isi duce si pusca fantoma, atunci te vad!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, când eram mai mică am bătut de trei ori într-o ușă (nu mai știu exact de ce am făcut asta, mă jucam și eu) și după s-au auzit alte trei bătăi.Nu știu cum s-a întâmplat asta, ușa era bine înțepenită încât să se lovească de prag dar trebuie să existe o explicație logică.
Oricum, evită să crezi că a fost magie.

| mihaicelsfant explică (pentru anonim_4396):

Era usa de afara?

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihaicelsfant):

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ahaaaa.s-a cutremurat cutremuru si marmureanu mi-a aparautara in vis spunandu-mi; wwwahhhhaaaaahaaahaaa.io sant richter si mercalliiiii!

| SuNaM a răspuns:

Salut.Lucruri de genul asta mi s-au intamplat si mie acum 2 saptamani.Incepuse sa cred ca in casa mea se afla un demon... zgomote, usi care se deschideau si trosnituri, dar cel mai rau a fost cand am avut un vis in care mi-a aparut un demon si imi spunea ca sunt al lui.De frica, cand a venit un prieten la mine(caruia i se intaplau aceleasi lucruri ca mie) am sunat un parinte de la Iasi si ne-a spus sa luam aghiasma si tamaie si sa spunem psalmul 50 si tatal nostru(am uitat sa mentionez ca noi credeam ca demonul se afla intr-o camera din casa). Apoi pentru o vreme totul a fost bine, dar dupa 2 saptamani s-a intamplat din nou. Dupa alte 2 luni, in care imi era frica pana sa merg la baie, am vorbit cu un monah de la Manastirea Radu Voda care ne-a indreptat la calea cea buna si ne-a spus ca am facut 2 pacate:unul de a crede in vise si celalalt de a ne mandri crezand ca putem face fata singuri.El ne-a spus ca diavolul in acest fel incearca sa ne sperie, intr-un final punand stapanire pe noi(ne-a spus ca pe unul l-a speriat asa de rau incat a vazut pe geam o scara si s-a aruncat de pe bloc) si ne-a zis ca trebuie doar sa negam:Nu e nimic! Nu se afla nimic aici! si ca daca chiar ne este frica sa o chemam pe Maica Domnului, ca diavoli fug de Ea ca de tamaie, ea fiind smerita, si arma impotriva diavolului fiind sperita.Deci Dumnezeu iti da o incercare prin asta cu care iti testeaza increderea in El.Nu trebuie sa fii religios ca sa spui,, Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, miluieste-ne pre noi'' si ai sa vezi ca o sa dispara ca prin minune acele evenimente...Deci diavolul nu este prezent fizic, doar te face pe tine sa crezi aceasta pentru a te controla, dar nu uita, neaga, ai incredere in Dumnezeu si cheam-o pe Maica Domnului la nevoie.Doamne ajuta!

| SuNaM a răspuns:

Salut.Lucruri de genul asta mi s-au intamplat si mie acum 2 saptamani.Incepuse sa cred ca in casa mea se afla un demon... zgomote, usi care se deschideau si trosnituri, dar cel mai rau a fost cand am avut un vis in care mi-a aparut un demon si imi spunea ca sunt al lui.De frica, cand a venit un prieten la mine(caruia i se intaplau aceleasi lucruri ca mie) am sunat un parinte de la Iasi si ne-a spus sa luam aghiasma si tamaie si sa spunem psalmul 50 si tatal nostru(am uitat sa mentionez ca noi credeam ca demonul se afla intr-o camera din casa). Apoi pentru o vreme totul a fost bine, dar dupa 2 saptamani s-a intamplat din nou. Dupa alte 2 luni, in care imi era frica pana sa merg la baie, am vorbit cu un monah de la Manastirea Radu Voda care ne-a indreptat la calea cea buna si ne-a spus ca am facut 2 pacate:unul de a crede in vise si celalalt de a ne mandri crezand ca putem face fata singuri.El ne-a spus ca diavolul in acest fel incearca sa ne sperie, intr-un final punand stapanire pe noi(ne-a spus ca pe unul l-a speriat asa de rau incat a vazut pe geam o scara si s-a aruncat de pe bloc) si ne-a zis ca trebuie doar sa negam:Nu e nimic! Nu se afla nimic aici! si ca daca chiar ne este frica sa o chemam pe Maica Domnului, ca diavoli fug de Ea ca de tamaie, ea fiind smerita, si arma impotriva diavolului fiind sperita.Deci Dumnezeu iti da o incercare prin asta cu care iti testeaza increderea in El.Nu trebuie sa fii religios ca sa spui,, Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, miluieste-ne pre noi'' si ai sa vezi ca o sa dispara ca prin minune acele evenimente...Deci diavolul nu este prezent fizic, doar te face pe tine sa crezi aceasta pentru a te controla, dar nu uita, neaga, ai incredere in Dumnezeu si cheam-o pe Maica Domnului la nevoie.Doamne ajuta!

| Anonim340 a răspuns:

Dacă crezi in Doamne Doamne si te rogi in fiecare seara, el o sa aibă grija de tine. Si mie mis-au intamplat multe, dar gandeste-te ca in timp ce tu credeai ca doar Satana(eu prefer sa ii zic asa in loc de Diavol) era cu tine si vroia sa te ia, Doamne Doamne era acolo si se lupta cu ea pentru tine. Deci ai încredere in Doamne Doamne happywinking